LSP vēlas panākt lielāku atpazīstamību sabiedrībā; Rubiks atkāpjas no amata

Latvijas Sociālistiskā partija (LSP) vēlas panākt lielāku atpazīstamību sabiedrībā, kā arī vairāk iesaistīties pašvaldību darbībā, teikts šodien LSP kongresā atbalstītajās partijas programmas tēzēs.

Paredzēts, ka vēl gadu programmas tēzes tiks apspriestas partijas nodaļās. Pirms šodienas kongresa programmas projekts tika izstrādāts speciālā darba grupā, pavēstīja LSP priekšsēdētājs Alfrēds Rubiks, kurš šodien paziņoja par atkāpšanos no amata.

Programmas tēzēs norādīts, ka partijas biedriem savā darbībā jākļūst aktīvākiem, darbojoties savā jomā. Tāpat vērsta uzmanība uz nepieciešamību aktīvāk darboties pašvaldībās, jo LSP pārstāvji pašlaik ir ievēlēti tikai četrās vietējās pārvaldēs. Lai nepieļautu ievēlēto pārstāvju došanos uz citām partijām, iepriekš tika apspriesta iespēja noteikt, ka no LSP saraksta ievēlētajiem deputātiem aizliegts pāriet uz citu politisko spēku, skaidroja Rubiks.

Kā ziņots, LSP ilggadējais vadītājs Rubiks šodien LSP kongresā iesniedza atlūgumu no partijas priekšsēdētāja amata un viņa pilnvaras beigsies šodien, aģentūrai LETA apliecināja pats politiķis.

Rubiks no amata atkāpies saistībā ar 80 gadu sasniegšanu un veselības jautājumu dēļ. Viņš norādīja, ka nevarētu turpmāk strādāt pilnu slodzi un ka vieta ir jādod jaunai maiņai. Kongresā par politiķa atkāpšanos notika diskusijas, jo ne visi bija gatavi atbalstīt viņa atlūguma pieņemšanu. Tomēr pēc diskusijām tas tika atbalstīts.

Kādreizējais Padomju Savienības Komunistiskās partijas biedrs, kurš pēc Latvijas neatkarības atgūšanas tika notiesāts ar cietumsodu par darbībām, kas vērstas uz valsts varas gāšanu, LSP vadīja kopš 1999.gada.

Tagad no 6.decembra partijas priekšsēdētāja pienākumus pildīs LSP priekšsēdētāja pirmais vietnieks Vladimirs Frolovs. Savukārt jaunu LSP vadītāju plānots vēlēt tikai pēc gada.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti