LSM apskats. Covid-19: Notikumi un jaunumi 5. aprīlī

LSM apskats. Covid-19: Notikumi un jaunumi 5. aprīlī.

Sabiedrība / veselība

Aizvadītajā diennaktī Latvijā konstatēti 24 jauni Covid-19 gadījumi. Tādējādi Latvijā ar Covid-19 saslimušo skaits sasniedzis 533. Stacionēti 36 pacienti, tai skaitā četri ar smagu slimības gaitu.

Pēc kāda darbinieka saslimšanas ar Covid-19 Mārupes novadā uz divām nedēļām slēgta pirmsskolas izglītības iestāde "Mārzemīte".

Neskatoties uz epidemiologu norādēm, ka sejas maskas nepasargā no inficēšanās ar koronavīrusu, iedzīvotāji tās šuj paši un tirgo internetā. Sejas masku ražošanu uzsākuši arī vietējie ražotāji un dizaineri.

Ekonomika

Lai atbalstītu vietējos ražotājus un tirgotājus, radīta vienota interneta platforma produktupiegades.lv. Tajā apkopoti gan internetveikali, gan pārtikas ražotāji un lauku saimniecības, kas varētu nodrošināt produktu piegādes Rīgā un reģionos.

Latvijas Tirgotāju asociācija norāda, ka valstij būtu jānodrošina tirgotāji ar dezinfekcijas līdzekļiem. Šobrīd tos pircējiem nodrošina paši tirgotāji, tērējot tam ievērojamas summas. Tikmēr apgrozījums veikalos krities par 30-80%.

Grūtus laikus šobrīd piedzīvo arī taksometru nozare – pieprasījums pēc taksometru pakalpojumiem samazinājies par 70%, jo ārkārtējās situācijas laikā nenotiek ne koncerti, ne teātra izrādes, slēgti naktsklubi, darbība pieklususi arī lidostā.

Pasaulē

Lietuvā no Covid-19 aizvadītajā diennaktī miris viens cilvēks, kopējais upuru skaits – 11. Lietuvā piektdien konstatēti 40 jauni inficēšanās gadījumi, kopējais inficēto skaits – 811, bet septiņi izveseļojušies.

Igaunijā aizvadītajā diennaktī miruši vēl divi Covid-19 pacienti (kopējais upuru skaits – 15) un reģistrēti vēl 63 saslimušie. Kopumā valstī inficējušies jau 1097 cilvēki, slimnīcās ārstējas 130, no kuriem 17 pieslēgti pie plaušu ventilēšanas aparātiem.

Svētdienas vakarā karaliene Elizabete II televīzijas uzrunā saviem pavalstniekiem aicinās uz pašdisciplīnu koronavīrusa krīzes laikā un pateiksies mediķiem par viņu darbu. Šī būs ceturtā reize viņas valdīšanas laikā, kad karaliene tautu šādi uzrunās.

Tikmēr ASV gatavojas smagai nedēļai – šajā valstī inficējušies vairāk nekā 300 000 iedzīvotāju, kas ir vairāk nekā jebkurā citā valstī. ASV reģistrēti gandrīz 8500 nāves gadījumu, sestdien vien – vairāk nekā 1300, kas ir jauns rekords.

Turcijā trīs nedēļu laikā ar Covid-19 saslimušo skaits sasniedzis 23 934. Speciālisti lēš, ka Turcijā ir vislielākais Covid-19 saslimušo skaita kāpums pasaulē un kavēšanās ar Covid-19 izplatības ierobežošanu var radīt katastrofālas sekas ilgtermiņā.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti