LSM apskats. Covid-19: Notikumi un jaunumi 4. aprīlī

LSM apskats. Covid-19: Notikumi un jaunumi 4. aprīlī.

Sabiedrība / veselība

Latvijā Covid-19 apstiprināta vēl 16 cilvēkiem, kopā 509 saslimušie. 29 pacienti stacionēti, trim no viņiem ir smaga slimības gaita.

Miris viens no patversmes “Zilais krusts” iemītniekiem, kam bija konstatēts Covid-19, kā arī vairākas hroniskas saslimšanas. Pēc patologanatoma slēdziena varēs noteikt precīzu nāves cēloni.

Pacientu saslimšanas ar Covid-19 dēļ Ogres slimnīcā kopš piektdienas slēgta internā nodaļa, jo vairākiem pacientiem konstatēta Covid-19. Pašizolācijā atrodas jau 27 medicīnas darbinieki, un līdz pirmdienai uzņemšana slimnīcā nenotiek.

Inficēšanās ar koronavīrusu konstatēta vēl vienam Latvijas Onkoloģijas centra darbiniekam, inficējies arī viens Rīgas sociālās aprūpes centra „Stella maris” darbinieks.

Politika

Partija „Saskaņa” aicina Rīgas domes vēlēšanas pārcelt uz 2021. gadu un rīkot tās kopā ar pārējo pašvaldību vēlēšanām. Partija to pamato ar epidemiologu aplēsēm, ka ieviestos ierobežojumus Covid-19 izplatības mazināšanai var nākties pagarināt.

Pasaulē

Covid-19 Lietuvā prasījis jau 10 cilvēku dzīvības, bet Igaunijā – 12. Lietuvā piektdien konstatēti 75 jauni inficēšanās gadījumi un kopējais inficēto skaits sasniedzis 771. Igaunijā aizvadītajā diennaktī reģistrēti vēl 58 saslimušie, kopā inficēti 1018.

ASV pēdējā diennaktī no Covid-19 miris līdz šim lielākais skaits cilvēku – 1480. Kopš pandēmijas sākumā valstī reģistrēti 7406 nāves gadījumi.

Pasaulē pastiprinās cīņa par medicīnisko preču piegādēm. Eiropas valstis kritizē ASV, ka tās bloķē vai par augstāku cenu pārpērk citām valstīm paredzētās sejas masku un respiratoru piegādes, par kurām dažkārt līgumi jau noslēgti.

Šodien Ķīnā ar trīs minūšu klusuma brīdi tika pieminēti Covid-19 pandēmijas upuri. Vienlaicīgi skaņas signālus iedarbināja vilcieni, automašīnas, kuģi un trauksmes sirēnas. Ķīnā no Covid-19 miruši vairāk nekā 3000 cilvēku, inficēto skaits ap 80 000.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti