Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Rīta intervija

Latvijas ekonomika aug. Būtisks ir jautājums par nepieciešamo darbaspēku

Rīta intervija

EP vēlēšanu kandidāti: Jaunās konservatīvās partijas saraksta līderis Andis Kudors

EP vēlēšanu kandidāti: LSDSP līderis Jānis Dinevičs

LSDSP līderis Dinevičs: Daudzas lietas ES jārisina nacionālā līmenī

Daudzas nopietnas lietas Eiropas Savienībā (ES) būtu jārisina nacionālā līmeni, intervijā Latvijas Radio teica Latvijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas (LSDSP) līderis Jānis Dinevičs, runājot par LSDSP piedāvājumu Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās.

Dinevičs teica, ka "daudzas nopietnas" lietas ES būtu jārisina cilvēkiem tuvākā – nacionālo valstu vai pašvaldību – līmenī. Ekonomiskais un ārpolitikas jautājumu bloks ir "kopējais" – par to jālemj ES līmenī, bet "tradicionālā kultūrvide" ir "tīri nacionāls" jautājums, tostarp migrācijas programmas.

LSDSP līderis norādīja, ka ES pārāk jaucas migrācijas politikā, un migrācijas jautājumi būtu jārisina tikai nacionālā līmenī. Jautāts, ko Latvija dos pretim, piemēram, ES fondu atbalstam, Dinevičs norādīja, ka tas ir Latvijas tirgus.

Līdztekus stingrākai migrācijas politikai būtu jāstiprina arī  ES ārējā robeža, teica Dinevičs, norādot, ka LSDSP tāpat iestājas pret ES federalizāciju, par ko runā Francijas prezidents Emanuels Makrons.

"Ir zināmas robežas, kur var iet konsolidācijas virzienā," sprieda Dinevičs.

Dinevičs teica, ka LSDSP iepriekšējā politiskajā darbībā pieļāvusi daudz kļūdu, taču, cerams, vēlētāju uzticību izdosies atjaunot. Programmatiski LDSPS lielas izmaiņas nav gaidāmas, bet jautājums ir par LSDSP programmas "izpildītājiem".

Viņš atzina, ka LSDSP pirms EP vēlēšanām apsvērusi iespēju apvienot spēkus ar Ingunas Sudrabas veidoto politisko spēku "Atmoda".

Tas nav izdevies saistībā ar domstarpībām par partijas nosaukumu.

LSDSP vēlējās savu nosaukumu iekļaut apvienotā spēka nosaukumā , to dēvējot par "Atmoda/LSDSP", tā kā "sociāldemokrāti" ir vecākā partija Latvijā. Taču potenciālie sadarbības partneri tam neesot piekrituši, un to ceļi šķīrās, skaidroja Dinevičs.

KONTEKSTS:

EP vēlēšanas notiks 25. maijā. No Latvijas tiks ievēlēti astoņi EP deputāti, un par šiem mandātiem cīnīsies 16 partijas un 246 deputāta kandidāti jeb vairāk nekā 30 par vienu mandātu.

Ja EP vēlēšana notiktu aprīļa vidū, tad no partijām, kuras iesniegušas sarakstus vēlēšanām, vispopulārākā būtu "Saskaņa". Par to liecina Latvijas Televīzijas pasūtījumā veiktais SKDS pētījums, kura laikā šomēnes aptaujāti aptuveni 1000 cilvēku visā Latvijā.

Par "Saskaņu" aprīlī balsotu 15% pilsoņu, tālāk seko "Jaunā Vienotība" – 11,7%, tad "Attīstībai/Par!" – 10,6% un Nacionālā apvienība (NA) – 8,1%. Pa pēdām NA seko Latvijas Krievu savienība (LKS) – 5%, tad "Progresīvie" – 4,5% un Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) – 3,7%.

Astotā populārākā aprīlī ir Jaunā konservatīvā partija (JKP) – par to balsotu 2,4%, par Latvijas Reģionu apvienību (LRA) – 1,7%, bet par "KPV LV" – 0,6%. Tieši tikpat arī par Ingunas Sudrabas partiju "Atmoda". Par ''Latviešu nacionālistiem'' un "Jauno Saskaņu" – 0,2%, bet Rīcības partijai, Centra partijai un Latvijas Sociāldemokrātiskajai strādnieku partijai aptaujā ir nulle.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti