LRA un NSL dažādos noskaņojumos pirms sarunām par koalīciju

Saeimā iekļuvušās jaunās partijas – Latvijas Reģionu apvienība (LRA) un „No sirds Latvijai” (NSL) svētdienas rītu sagaidījušas dažādos noskaņojumos un pirms sarunām par nākamās valdības koalīciju veidošanu vēlēšanu rezultātus komentē atšķirīgi.

Ja LRA runā par iespēju strādāt koalīcijā, tad NSL atzīst gatavību strādāt opozīcijā. Ziņots, ka pašreizējā valdības koalīcija ir gatava turpināt risināt sarunas par sadarbības turpināšanu.

Svētdienas rīta intervijā Latvijas Televīzijai LRA vadītājs Mārtiņš Bondars pateicās vēlētājiem, ka tie nenobijās no runām par to, ka viņu balsis varētu aiziet zudumā. Viņš pauda, ka atbalstītāju apvienībai ir vairāk, tomēr tie nobijās. Iekļūšana Saeimā ir uzvara, pauda Bondars.

Attiecībā uz koalīciju Bondars sacīja, ka tai ir jāveidojas uz darbiem, kas būs jāveic. Ja tā veidosies uz personālijām, tad tādā koalīcijā viņš sevi neredz.

Savukārt par vienu no atpazīstamākajiem partijas pārstāvjiem, aktieri Artusu Kaimiņu, kurš arīdzan iekļuvis Saeimā, Bondars sacīja, ka viņam būs jāiemācās valsts pārvaldes lietas un tas, kā norit darbs parlamentā. Taču viņš ir pārāks par citiem ar to, kā uzdod jautājumus un veido savu pozīciju.

Toties partijas „No sirds Latvijai” līdere Inguna Sudraba intervijā svētdienas rītā Latvijas Televīzijai sacīja, ka septiņi mandāti nākamajā Saeimā noteikti ir mazāk kā cerēts.

„Tas noteikti ir mazāk, kā bijām cerējuši,” teica Sudraba. Tomēr daļa iedzīvotāji „ir noticējuši, ka ir vajadzīgas pārmaiņas”, piebilda Sudraba. Pēc viņas teiktā, cilvēkus pēdējās nedēļās nobaidīja balsot par NSL. „Visa priekšvēlēšanu kampaņa bija virzīta uz to, kā iedzīt bailes,” klāstīja Sudraba.

Tomēr, pat strādājot opozīcijā, NSL ir gatava ieviest solītās pārmaiņas. „Mēs varēsim piedāvāt savu viedokli,” teica Sudraba.

Iespēju, ka citas partijas varētu neaicināt pozīcijā NSL, ir ticama. „Tā ir viņu izvēle. Viņiem balsu pietiek, lai varētu turpināt strādāt, kā līdz šim,” atzina NSL līdere.

Ziņots, ka atbilstoši provizoriskajiem rezultātiem nākamajā Saeimā iekļuvušas sešas partijas. "Saskaņa" ir ieguvusi 23,26%, "Vienotība" - 21,62%, ZZS - 19,74%, Nacionālā apvienība - 16,5%, "No sirds Latvijai" - 6,91%, Latvijas Reģionu apvienība - 6,47%.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti