LR: Žurnāliste 9.maija «Brīvais mikrofons» rubrikā ir pārkāpusi ētikas robežas

Latvijas Radio 4 žurnāliste un programmu vadītāja Jana Jermakova 9.maija raidījuma „Doma laukums” rubrikā „Brīvais mikrofons”, uzklausot kādas klausītājas sacīto par ideju atjaunot Uzvaras laukumu tā vēsturiskajā izskatā un izsakot savu komentāru, ir pārkāpusi radio noteiktās ētikas robežas, kā arī ir rīkojusies neprofesionāli.

Tā trešdien, 22. jūnijā secinājusi Latvijas Radio Izvērtēšanas komisija, kuras uzdevums bija vērtēt Jermakovas rīcību.

Kāda klausītāja raidījuma ietvaros bija piezvanījusi un izteikusies par tiem 12 000 cilvēku, kas bija parakstījušies „ManaBalss.lv” akcijas ietvaros par Uzvaras laukuma Rīgā atjaunošanu tā vēsturiskajā veidolā.

Viņa sacīja, ka „man daudz vieglāk ir iznīcināt tos 12 000 cilvēkus, kuri parakstījās nekā pieminekli”.

Jermakova pēc šīs frāzes piebildusi, ka „nu, redziet, cik spēcīga aizstāvība ir mūsu piemineklim”. Saeimas deputāts Edvīns Šņore (Nacionālā apvienība) lūdza ģenerālprokuroram Ērikam Kalnmeieram izvērtēt raidījumā izskanējušos izteikumus.

Latvijas Radio Izvērtēšanas komisija ceturtdien secināja, ka žurnāliste ir pārkāpusi gan radio Rīcības kodeksu, gan Ētikas kodeksu.

Proti, ir pārkāpts Rīcības kodeksa punkts, kas paredz, ka „žurnālistam vienmēr maksimāli jācenšas noskaidrot patiesība, kā un kāpēc ir veidojusies kāda situācija, notikums vai konflikts. Tā ir jāpamato ar faktiem, pārbaudītiem informācijas avotiem un fiksētiem pierādījumiem (audio ierakstiem, dokumentiem, statistiku u.c.). Žurnālistam pret savu auditoriju ir jābūt godīgam, nepieļaujot subjektīvu skatījumu vai spekulatīvu faktu traktējumu”. Tāpat žurnāliste nav atturējusies no personīgā viedokļa paušanas, tendenciozitātes, kā arī nav sekmējusi sabiedrības saskaņu, toleranci, daudzpusīgu viedokļu apmaiņu, nav bijusi kritiska, aizstāvot sabiedrības un indivīda tiesības.

Radio atvainojies visiem, kurus aizskārusi Jermakovas rīcība.

Komisijas sniegtais vērtējums ir iesniegts Latvijas Radio valdei, kas izskatīs jautājumu par turpmāko rīcību saskaņā ar normatīvajiem aktiem.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti