Dienas notikumu apskats

Polijā sākta Smoļenskas aviokatastrofas upuru ekshumācija

Dienas notikumu apskats

Izveidotā darba grupu lems par sociālo iemaksu piemērošanu nepilnas slodzes darbiniekiem

Loskutovs rosina «psihoterapiju» – KNAB, «Delnai» un «Providus» izrunāties

Loskutovs rosina «psihoterapiju» – KNAB, «Delnai» un «Providus» izrunāties un atsākt sadarboties

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Saeimas Korupcijas novēršanas apakškomisija aicināja pārtraukt konfliktu, kas izveidojies starp Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (KNAB) un nevalstiskajām organizācijām – biedrību „Sabiedrība par atklātību – Delna” un domnīcu „Providus”.

Nedēļu pirms pilnvaru nolikšanas KNAB priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks izlēma izslēgt no biroja Sabiedriskās konsultatīvās padomes divas nevalstiskās organizācijas – „Delnu” un „Providus”. KNAB ar abām organizācijām konfliktējis jau iepriekš.

Pēdējā strīda iemesls ir “Delnas” publicētais ziņojums par KNAB darbu, kurā īpaši kritizēts Streļčenoks. Ziņojumā "Delna" arī norāda, ka KNAB ir zaudējis sabiedrības uzticību.

Streļčenoka vietniece Ilze Jurča Saeimas Korupcijas novēršanas apakškomisijas deputātiem norādīja uz vairākām kļūdām ziņojumā, piemēram, nodaļu vadītāji nosaukti par izmeklētājiem, kā arī informācija par biroja tiesāšanos ar darbiniekiem neesot bijusi precīza. Jurčas ieskatā, tas grauj ne tikai KNAB, bet visas valsts reputāciju: "Šāda veida produkti aiziet uz starptautiskajām institūcijām. Mums jau ir trīs tādi precedenti, un Latvijas valstij rodas negatīvs priekšstats par valsti kopumā.

Un manā ieskatā, šāda veida neizstrādātu līdz galam un vienpusēju produktu radīšana rada reputācijas zudumu valstij kopumā."

Tikmēr "Delnas" padomes valdes priekšsēdētājs Valdis Liepiņš atbildēja, ka KNAB savās iebildēs ignorē ziņojuma būtību: "Mani visvairāk uztrauc KNAB nostāja, tā šausmīgi defensīvā situācija. Es būtu šito lietu uztvēris tā – jā, mums ir problēma, kā mēs varam risināt? Nevis atrunāties ar tādiem sīkiem piemēriem, it kā tā būtība nav saprasta, kāpēc šis ir darīts, kāpēc šis dokuments ir veidots. Saskata sazvērestību pret KNAB. Kas tur veido to sazvērestību? Jūs domājat, "Delna" un "Providus"? Es domāju, jums jāpārdomā, ko jūs sakāt."

Tikmēr komisijas priekšsēdētājs Aleksejs Loskutovs ("Vienotība") aicināja abas puses kopīgi "Delnas" dokumentu pārskatīt, lai konfliktu izbeigtu: "Ja viņi nespēs pat šādu darbu paveikt, jo sliktāk mums visiem, jo tiem spēkiem, kas gatavi cīnīties pret korupciju, ir jāstrādā kopā."

Loskutovs nenoliedz, ka "Delnas" kritiskajā ziņojumā par KNAB vadītāju varētu būt neprecizitātes. Tomēr, viņaprāt, KNAB savā atbildē ir piekasījies nebūtiskām lietām ziņojumā, piemēram, ka kredītsaistības nodēvētas par parādsaistībām: "Tieši tas bija pēdējais piliens, kas mani pamudināja aicināt KNAB ar nevalstiskajām organizācijām sēsties pie sarunu galda un strādāt kopā.

Gandrīz kā psihoterapija – kamēr viņi neizrunās savas sāpes, nebūs spējīgi sadarboties."

KNAB pārstāve Jurča, kas šonedēļ pēc Streļčenoka pilnvaru beigām kļūs par KNAB priekšnieka pienākumu izpildītāju, gan uzskata, ka viss ziņojums ir nekvalitatīvs, un aicina "Delnu" to atsaukt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti