Dienas ziņas

Intervija ar Rūtu Dimantu

Dienas ziņas

Intervija ar Īrijas latviešu kora «eLVē» dalībniecēm

18.novembra svinības Londonā

Londonā Latvijas simtgadi atzīmē 500 cilvēki

Londonas svētā Marlibona draudzes baznīcas telpās Latvijas vēstniecības organizētā svētku pasākumā svētdien, 17. novembrī, pulcējās ap 500 tautiešiem, lai kopīgi nosvinētu valsts simgadi.

Tradicionāli pasākums sākās ar dievkalpojumu, karoga ienešanu, himnu un svētku uzrunām. Sekoja klasiskā mūzika mūsu zvaigžņu izpildījumā, koncertam noslēdzoties ar kora, dejotāju, un folkpopa grupas priekšnesumiem. Tā kā baznīcā skatuves nav, tad dejotājiem nācās dejot baznīcas ejās, kas priekšnesumus padarīja īpaši iespaidīgus.

Sanākušie Latvijai vēlēja daudz laimes dzimšanas dienā, spēku un mīlestību, kā arī priecāties par to, kas mums ir. "Vēlu arī novērtēt to, kas mums ir, un priecāties par to, kas mums ir, ne tikai simtgadē, bet arī katru dienu mazajos sīkumiņos. Daudz laimes jums, daudz laimes mums un mūsu valstij!" teica pasākuma dalībniece Ilze Iesalniece.

Pēc oficiālās daļas beigām sastājās pamatīga rinda, lai nofotografētos pie karoga. Lai arī vietas baznīcā nebija daudz, tomēr dejotgribētājiem tas netraucēja.

Studentes Katrīna Sproģe, Eliāna Sandra Veinberga, Arnita Žukovska Latvijai novēlēja spēku, izturību, mīlestību un drosmi. "Mēs nevaram sagaidīt, kad mēs brauksim mājās! Sveicieni ģimenēm!" uzsvēra studentes.

Savukārt Toms Voits novēlēja latviešiem mazāk negāciju, vairāk mīlestības un ar drošu soli iesoļot nākamajā simtgadē. "Tālumā vai tuvumā, Latvija ir ļoti dziļi mūsu sirdīs. Un mēs ļoti mīlam viņu, vienalga, kurā vietā mēs atrodamies šajā pasaulē," teica Inese Ejugbo.

"Es vēlos, lai latvieši ietu drošu soli, pārkāpjot nākamajai simtgadē. Un apzināties, ka ir spējīgi būt atbildīgi par savu valsti, par labklājību, un visām lietām. Un būt atbildīgi, lai Latvijā skanētu skaista, dzidra latviešu valoda," atzina publiciste Zigrīda Daškeviča.

"No Anglijas latviešiem nosūtu jums vismīļākos un sirsnīgākos sveicienus Latvijas simtgades dienā. Lai gods, taisnīgums un patiesība būtu tie principi, kas vadīs mūsu Latvijas valstsvīrus un valstsievas tālākā nākotnē. Dievs svētī Latviju!" savukārt pauda Latviešu Nacionālās padomes Lielbritānijā priekšsēde Lilija Zobens tikmēr teica.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti