Ločmele-Luņova esot pārsteigta par aizdomās turētās statusu krimināllietā

Deputāte Regīna Ločmele-Luņova („Saskaņa”), kurai noteikts aizdomās turētās statuss lietā, kas ierosināta par izvairīšanos no nodokļu nomaksas, negatavojas nolikt Saeimas deputāta mandātu. Laikā, kad viņa vadīja apsardzes kompāniju „Jaguar”, uzņēmums nonācis gan Valsts ieņēmumu dienesta, gan Valsts darba inspekcijas uzmanības lokā.

Opozīcijā esošās partijas „Saskaņa” deputāte Regīna Ločmele-Luņova ir jau kārtējā 12.Saeimas deputāte, kam radušās problēmas ar likumu. Viņai noteikts aizdomās turētās statuss krimināllietā par izvairīšanos no nodokļu nomaksas.

Pati deputāte piektdien apgalvoja - jau kādu laiku nojautusi, ka „kaut kas briest”, bet noliedz, ka kandidējusi vēlēšanās, apzinoties iespēju  nonākt aizdomās turētās vai pat apsūdzētās statusā.

„Es neesmu cilvēks bez smadzenēm, kas zinot, ka viņam briest kaut kāda krimināllieta, īpaši saistībā ar nodokļu nemaksāšanu, balotētos politikā,” saka deputāte.

Lieta, kurā Ločmelei-Luņovai tagad noteikts aizdomās turētās statuss, ierosināta vēl 2010.gadā: „Tas bija uzaicinājums uz Finanšu policiju, viņi bija paņēmuši no mums dokumentus, kurus pieprasīja. Mēs tajā laikā sadarbojāmies, iesniedzām absolūti visus dokumentus, ko viņi pieprasīja. Es biju vienu reizi uzaicināta uz Finanšu policiju, un es atceros, ka es pat aizgāju bez advokāta. Jo, es saku, tas ir normāli uzņēmējdarbībā, ka valdes loceklis vienmēr ir tas cilvēks, kurš atbild uz jebkuru jautājumu, kas rodas valsts iestādēm sakarā ar uzņēmuma darbību.”

Internetā atrodami aptuveni piecus gadus veci ieraksti, kuros tagadējā politiķe vainota nodokļu nemaksāšanā un solījumu nepildīšanā. Ločmele-Luņova nenoliedz, ka apsardzes kompānija „Jaguar”, kuru viņa vadīja 2010.gadā, nonākusi gan Valsts ieņēmumu dienesta, gan Valsts darba inspekcijas uzmanības lokā.

„Problēmas ir bijušas, bet tās ir problēmas, kuras var būt jebkurai kompānijai – gan lielai, gan mazai. Jo vienmēr ir jautājumi par to, vai pareizi kaut kas ir aprēķināts, vai šis konkrētais cilvēks nav abižots un tā tālāk,” skaidro Ločmele-Luņova.

Tomēr fakts, ka tagad deputātei noteikts aizdomās turētās statuss, viņu esot pārsteidzis. Ločmele-Luņova pat neizslēdzot iespēju, ka tas noticis saistībā ar viņas politisko darbību.

Saeima vēl nav saņēmusi lūgumu izdot deputāti kriminālvajāšanai. Pagaidām „Saskaņas” frakcijai neesot nodoma izslēgt Ločmeli-Luņovu vai pieprasīt, lai viņa noliek deputāta mandātu. „Ja prokuratūrai ir pamats pieprasīt noņemt viņai imunitāti, skaidrs, ka deputāti uzticas prokuratūrai un balsos par to,” saka Ločmeles-Luņovas partijas biedrs, deputāts Andrejs Klementjevs.

Savukārt filozofi Skaidrīti Lasmani, kura savulaik vadīja darba grupu, kas izstrādāja Saeimas deputātu ētikas kodeksu, šo gadījumu sakarā pārsteidz deputātu attieksme pret likumu: „Jāsaka, nogurdinošs šo gadījumu sakarā ir tas, ka cienījamie deputāti un politiķi ir neparasti vienveidīgi savā domāšanas shēmā. Pirms tam taču tas likums nav daudz ko nozīmējis, ja jau tas viss ir novedis līdz kaut kādam pārkāpumam – pierādītam vai nepierādītām. Bet paskatīsimies, cik neparasti liela paļāvība uz likumu seko pēc tam, kad pāridarījums un pārkāpums ir nonācis dienasgaismā un publiski pieejams.”

Vēstīts, ka aizdomas par izvairīšanos no nodokļu nomaksas gulst arī uz „Saskaņas” deputāta Sergeja Potapkina dzīvesbiedri Gaļinu Karmaču, kura ir līdzīpašniece uzņēmumā, kam pieder restorānu tīkls „Gan bei” un vairāki citi restorāni.

Savukārt ”Vienotības” deputātam Dzintaram Zaķim pirms vairākiem gadiem izteikts rakstveida brīdinājums par ētikas kodeksa pārkāpumu – izvairīšanos no nodokļiem, pērkot automašīnu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt