Locis: VARAM, visticamāk, akceptēs biļešu cenu kāpumu Rīgas sabiedriskajā transportā

Mēneša laikā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) dos savu atzinumu par Rīgas domes lēmumu paaugstināt biļešu cenas pašvaldības sabiedriskajā transportā. Rīgas domes domnieks un VARAM ministra padomnieks Dainis Locis (Nacionālā apvienība) prognozē, ka ministrija, visticamāk, saskaņos šo lēmumu.

„Pašvaldībai ir tiesības pieņemt savus lēmumus un noteikt tādus tarifus savā teritorijā, kas ir tās prerogatīva. Pašvaldība to var darīt. Cita lieta ir atlaides un saistošie noteikumi, kas nosaka, kādām iedzīvotāju grupām pieļaujamas atlaides,” skaidroja Locis.

Kā noradīja domes deputāts, mēneša laikā atbildīgajai ministrijai jādod savs atzinums, vai pašvaldības noteikumi ir spēkā esoši.

„Skatoties uz šo konkrēto lēmumu, mana pārliecība, ka VARAM, visticamāk, saskaņos. Varbūt tur kāds neliels tehnisks labojums, bet ne pēc būtības,” sacīja Locis.

Viņš arī atgādināja, ka pērn VARAM nepiekrita Rīgas domes iecerei atlaides sabiedriskajā transportā noteikt, vadoties tikai pēc deklarētās dzīves vietas pašvaldībā. Tagad „Rīgas dome šajā ziņā ir labojusies”.

„Attiecībā uz pašvaldības noteikto tarifu ministrijai nav ietekmes līdzekļu, kā apturēt pašvaldību,” piebilda Locis.

No šī gada februāra stāsies spēkā jaunas biļešu cenas Rīgas sabiedriskajā transportā – viena brauciena biļetes galīgā cena noteikta 1,15 eiro

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs („Saskaņa”) nenoliedz, ka „caurums” „Rīgas satiksmes” budžetā veidojas, pateicoties atlaižu politikai citām iedzīvotāju grupām. Viņš uzsver, ka tā ir apzināta politika. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti