LNB direktors: Gaismas pils metāla virsmu mazgāšana bija mediju uzspiesta muļķība

Gaismas pils metāla virsmu mazgāšana bija mediju uzspiesta muļķība, intervijā Latvijas Radio uzsver Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktors Andris Vilks.

Andris Vilks par Gaismas pils mazgāšanuMāra Rozenberga

„Vienreiz un par visām reizēm gribu ļoti cieti pateikt: tā visa ir no mediju puses uzspiesta muļķība, šī metāla virsmas mazgāšana! Mēs pielaidām milzīgu kļūdu, ka vispār to darījām. Mums nevajadzēja mazgāt ne vienu, ne otru reizi," stingri saka direktors.

"Kurš ir redzējis, ka mazgā Doma vai Pētera baznīcas metāla virsmas? Tā vienkārši bija pakļaušanās kaut kādai mediju histērijai. Vienīgais, kas bija jāmazgā, ir logi, un tas arī tiek darīts. Bet

uz metāla virsmas mēs ļausim mierīgi nosēsties dabiskajai patinai, kā tas ir arī visām vecām ēkām. Ļausim, lai patina veido to raksturu, ko katrai ēkai šis metāls dod,” uzsver Vilks.

Jau vēstīts, ka 31.augustā LNB svinēs savu simtgadi, visas dienas garumā piedāvājot vairāk nekā 100 pasākumus gan Gaismas pils telpās, gan ārpus tām. Ar plašo un dažādo pasākumu programmu var iepazīsties īpašajā LNB simtgades avīzē, kā arī LNB mājaslapā.

KONTEKSTS

Gaismas pils mazgāšanas jautājums publiskajā telpā tika aktualizēts 2015.gadā.

Kultūras ministrijas rīkotajā iepirkumā par bibliotēkas ēkas jumta un fasādes tīrīšanu no trim pretendentiem izraudzīja uzņēmumu apvienību, kura piedāvāja zemāko līgumcenu – 97 000 eiro.

2016.gadā bibliotēka tika nomazgāta, taču jau tad bibliotēkas direktors norādīja, ka mazgāšanas efekts varētu būt īslaicīgs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti