LMT prezidents Juris Binde: Nav jēgas atlikt eiro ieviešanu

Latvijai nav jēgas atlikt eiro ieviešanu, jo mūsu valsts ekonomika ir ļoti cieši integrējusies Eiropā. Tā šorīt intervijā Latvijas Radio sacīja uzņēmuma "Latvijas Mobilais telefons" prezidents Juris Binde.

J.Binde aicināja izvērtēt visus ar eiro ieviešanu saistītos plusus un mīnusus: „Protams, jebkura nacionālā valūta ir viens no valsts simboliem līdzīgi kā valsts konstitūcija, himna un karogs. Tajā pat laikā jāsaka, ka Latvijas lats nevienu brīdi nav bijis īsti neatkarīgs. Deviņdesmitajos gados pēc Latvijas rubļa ieviešanas - šī valūta bija samērā nestabila un neskaidra. Turklāt līdztekus kā maksāšanas līdzeklis bija Amerikas dolārs – visas nekustamā īpašuma cenas, automašīnu cenas arī mobilo telefonu cenas tika fiksētas pamatā dolāros. Vēlāk lats tika piesaistīts starptautiskajam valūtas grozam SDR. Pēc tam tika piesaistīts eiro.

Faktiski lats kā ekonomikas vadīšanas instruments tā īsti nav izmantots. Tas [lats] vienmēr ir bijis saistīts, pie tam ar ļoti šauru koridoru, pie kādas no citām valūtām.”

J.Binde atzina, ka Latvijas ekonomika ir ļoti integrēta Eiropas Savienībā, uz kuru ir liela daļa Latvijas eksporta, tādēļ eiro ieviešanu atlikt nav jēgas. "Latvija ir ļoti dziļi integrēta Eiropas struktūrā. Lielākā daļa - apmēram 80% - eksporta ir uz ES valstīm, līdz ar to mēģināt kaut ko pagriezt atpakaļ ir diezgan bezcerīgi," rezumēja LMT vadītājs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti