LM veidos komandu valsts aprūpē esošo bērnu dzīves uzlabošanai

Lai veicinātu vienotu izpratni par bērnu tiesību ievērošanu un atbilstoša sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojuma nodrošināšanu bērniem valsts sociālās aprūpes centru filiālēs, Labklājības ministrija (LM) veidos atbalsta komandu.

Tās sastāvā ir iekļauti pārstāvji no LM, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI), Tiesībsarga biroja un biedrības "Latvijas kustība par neatkarīgu dzīvi". 

Atbalsta komanda uz vietas sociālo aprūpes centru filiālēs darbu uzsāks novembra otrā pusē, pirms tam saskaņojot laikus ar aprūpes centriem.

Tiks sniegts atbalsts un konsultācijas filiāļu vadītājiem, starpprofesionāļu komandas dalībniekiem, speciālistiem un darbiniekiem par bērnu tiesību jautājumiem, bērnu attīstības vajadzību nodrošināšanu atbilstošas dzīves kvalitātes kontekstā, kā arī atbilstoša un kvalitatīva sociālā pakalpojuma organizēšanu, nodrošināšanu un uzraudzību iestādē.

Ministrija uzskata, ka problēmas risināšanā ir nepieciešama arī plaša sabiedrības līdzdalība. Sabiedrības iesaiste varētu būt organizēta caur brīvprātīgā darba veicēju piesaistes programmu, kas ļaus pārbaudītiem un sagatavotiem brīvprātīgā darba veicējiem iesaistīties bērnu ikdienas aprūpē. 

LM arī plāno tikties ar nevalstisko organizāciju pārstāvjiem, lai kopīgi apspriestu viņu iesaisti brīvprātīgo darba organizēšanā, t.sk. palīdzētu ar cilvēku atlasi, instruēšanu un apmācību. Pēc vienošanās ministrija informēs sabiedrību, kur varēs pieteikties brīvprātīgā darba veikšanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti