LM rosinās 100% piemaksas aprūpes centru darbiniekiem par darbu Covid-19 riska apstākļos

Labklājības ministrija jau šogad plāno 100% piemaksas sociālo aprūpes centru darbiniekiem, kuriem ir saskarsme ar Covid-19 inficētiem klientiem, savukārt nākamgad ministrija uzstās uz algu kāpumu visiem sociālās aprūpes centru darbiniekiem, informēja ministrijā.

Pašlaik sociālo iestāžu darbiniekiem saskarē ar Covid-19 pozitīviem klientiem pienākas līdz 50% piemaksas pie algas, taču Labklājības ministrija apņēmusies panākt, lai valsts pārraudzītajās sociālās aprūpes iestādēs būtu 100% piemaksas par darbu saskarē ar Covid-19 slimniekiem. 

To paredz ministrijas kopīgi ar citām iesaistītām iestādēm sagatavotais plāns Covid-19 ierobežošanai sociālās aprūpes iestādēs.

LM rosinās 100% piemaksas aprūpes centru darbiniekiem par darbu Covid-19 riska apstākļosJānis Kincis

Labklājības ministrijas Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists Egils Zariņš Latvijas Radio skaidroja, ka ministrija vēlas paredzēt piemaksas jau šogad tiem sociālās aprūpes iestāžu darbiniekiem, kuri ir saskarē ar Covid-19 pacientiem. Tādā veidā būtu ievērots vienlīdzības princips ar mediķiem, kuriem paredzētas piemaksas par darbu Covid-19 riska apstākļos.

Vai šīs piemaksas varētu ieviest no 1. janvāra vai no cita datuma, būs atkarīgs no valdības lēmuma, norādīja Zariņš. Iespējams, valdība šo jautājumu varētu skatīts jau šajā ceturtdienā.  

Šobrīd ministrija arī cītīgāk uzraudzīs, vai vietvaras piešķir likumā noteiktās piemaksas pašvaldību sociālās aprūpes centru darbiniekiem, pauda Labklājības ministrijas valsts sekretārs Ingus Alliks.

"Ir pierādījies, ka, piemaksas piešķirot, pārtrūkst tā prakse, ka darbiniekiem nav motivācija Covid-19 inficēto cilvēku aprūpē un seko mēģinājumi izvairīties, ņemot slimības lapas vai kā citādi. Mēs ceram, ka ar šo aktīvāku pašvaldību iesaisti un uzraudzību mēs varēsim sasniegt labākus rezultātus,” sacīja Alliks.

Savukārt no 2022. gada Labklājības ministrija kā prioritāti izvirzīs algu palielinājumu visiem sociālās aprūpes iestāžu darbiniekiem, bet pagaidām gan nav zināms, uz cik lielu palielinājumu ministrija uzstās.  

Tāpat rīcības plānā ministrija cer Eiropas Savienības Atveseļošanas un noturības mehānisma ietvaros 2021.–2026.gadā saņem finansējumu, lai pielāgotu sociālās aprūpes centrus epidemioloģiskā apdraudējuma situācijai – izveidot un aprīkot izolācijas telpas, iegādāties automātiskās dezinfekcijas iekārtas un datortehniku attālinātai saziņai ar tuviniekiem centru klientiem, kā arī piecu jaunu ģimeniskai videi pietuvinātu aprūpes institūciju attīstībai pašvaldībās, informēja ministrija.

KONTEKSTS:

Covid-19 krīzē smagi skarti ir arī pansionāti un sociālās aprūpes centri. Pāris mēnešos ir jau vairāk nekā 4000 saslimušo – pansionātos nespēj apturēt Covid-19 izplatīšanos.

Vīrusa izplatības dēļ Latvijā ārkārtējā situācija ir pagarināta līdz 7. februārim. Spēkā ir stingri ierobežojumi līdz tam, kā arī "mājsēde" nedēļas nogalēs, kas nozīmē, ka no plkst.22 līdz 5 katram jāatrodas savā dzīvesvietā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt