LM plāno ieviest apmācības programmu topošiem laulātajiem pāriem

Labklājības ministrija (LM) iecerējusi izveidot pirmslaulību mācību programmu pāriem, kuri gatavojas reģistrēt laulību dzimtsarakstu nodaļā, lai informētu cilvēkus gan par laulības civiltiesiskajiem aspektiem, gan par sadzīvisko situāciju risināšanas iespējām.

Labklājības ministrijas Bērnu un ģimenes politikas departamenta referente Baiba Abersone Latvijas Radio raidījumam „Pēcpusdiena” pastāstīja, ka šobrīd ministrija tikai apzinājusi iespējamos tematus, kas būtu iekļaujami programmā - civiltiesību jautājumi, savstarpējās atbildības un pienākumu jautājumi, lietas, ko regulē Civillikums. Tāpat topošajiem pāriem būtu jāzina psiholoģiski aspekti, ka netīra kafijas krūzīte izlietnē vēl nenozīmē, ka  jāizšķiras, bet lietas jāizrunā.

LM  aicina līdz 2014.gada 20.februārim pieteikties nevalstiskās organizācijas, uzņēmumus un ekspertus, kas ir gatavi izstrādāt pirmslaulību mācību programmu pāriem, kuri gatavojas reģistrēt laulību dzimtsarakstu nodaļā. Interesenti pieteikumus dalībai programmas izstrādē, norādot iespējamo ekspertu vārdus, var sūtīt uz e-pastu [email protected], informēja ministrija.

Mācību programmas izstrādes ietvaros sākotnēji paredzēta aptauja, lai noskaidrotu ekspertu un jauniešu vecumā no 18 līdz 25 gadiem viedokli par laulību reģistrēšanas šķēršļiem un iespējamiem risinājumiem, kā arī par riskiem, dzīvojot kopdzīvē bez laulības reģistrēšanas. Vienlaikus nepieciešams noskaidrot arī jauniešu vecāku ģimenes modeli. Paredzēts, ka aptaujā piedalīsies ne mazāk kā 1000 jauniešu.

Pirms programmas īstenošanas ir plānots to arī praktiski pārbaudīt, sākotnēji apmācot 5 pārus jeb 10 cilvēkus, kuri apliecinājuši vēlmi laulāties. Vienlaikus programmas izstrādātājam būs jāsniedz priekšlikumi, ja tā būs jāpilnveido. Tāpat programmas izstrādātājam sadarbībā ar Tieslietu ministrijas Dzimtsarakstu departamentu būs jānodrošina izglītojošs seminārs dzimtsarakstu nodaļu speciālistiem.

Programmu plānots izstrādāt līdz 2014.gada 30.aprīlim. Savukārt to varētu sākt īstenot 2014.gada rudenī.

Abersone raidījumam „Pēcpusdiena” skaidroja, ka programmas mērķis ir nevis izglītot cilvēkus, kā dzīvot laulībā un ko darīt un nedarīt, bet runāt par dzīves situācijām, par to, kādas sekas var būt konkrētām darbībām, kas notiek, ja pāris šķiras, bet viņiem ir bērni.  

LM uzskata, ka programma būs noderīga, jo atšķirībā no baznīcu mācībām tā būs par  sadzīves tematiem 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti