Panorāma

Iedzīvotāji visvairāk uzticas «Google» zīmolam

Panorāma

Vēlētājiem var piedāvāt jaunas partijas

Pabalsti vecākiem - solījumi un realitāte

LM noraida NA ultimātu demogrāfijas veicināšanā (precizēts)

Labklājības ministrija (LM) trešdien noraidīja Nacionālās apvienības (NA) ultimātā ietvertos priekšlikumus demogrāfijas uzlabošanā. Labklājības ministre Ilze Viņķele („Vienotība”) skaidro - lai tos realizētu, būtu nepieciešams celt sociālo nodokli, pieaugtu sociālā nevienlīdzība, turklāt pastāvētu juridiskas un administratīvas problēmas šo priekšlikumu realizācijā.

Viņķele skaidroja, ka NA priekšlikums ir labvēlīgs bagātajām ģimenēm, kas esot pretrunā ar valdības ieceri mazināt sociālo nevienlīdzību sabiedrībā. Viņa uzsvēra, ka Latvijā 40% vecāku ir sociāli neapdrošināti, tāpēc viņiem NA priekšlikumi nedošot labumu.

Turklāt, lai realizētu NA piedāvājumu, vajadzētu celt sociālo nodokli, kas neatbilst nedz valdības nodokļu politikai, nedz idejai par sociālās situācijas uzlabošanu valstī. "Piedāvājums, ko paredz ultimāts, faktiski nozīmē, ka mums ir jāpalielina sociālais nodoklis, jo tas paredz maksāt pabalstu ilgāk nekā šis finansējums pienāktos no sociālās iemaksas likmes. 17:59 Mūsuprāt, nodokļa palielināšana nepalīdz ne jaunajām ģimenēm, ne ģimenēm ar lielākiem bērniem, ne sabiedrībai kopumā," norādīja ministre.

Viņķele preses konferencē demonstrētā tabulā norādīja - LM priekšlikums paredz, ka sociāli neapdrošināts vecāks varēs saņem bērna kopšanas pabalstu 120 latu apmērā, kas ir par 20 latiem vairāk nekā pašlaik, un iespēju strādāt.

Toties sociāli apdrošināts vecāks, ieviešot NA rosinājumus, saņemtu vecāku pabalstu 70% apmērā no algas un iespēju strādāt līdz bērna pusotra gada vecumam.

Iepretim tam LM piedāvā sistēmu, kuras iznākumā vecāku pabalsts būtu sociāli apdrošinātiem vecākiem 70% no algas un bērna kopšanas pabalsts 120 latu apmērā, saglabājot iespēju strādāt. Bet vecākiem ar bērniem no viena līdz pusotra gada vecumam, kas ir gan sociāli apdrošināti, gan neapdrošināti, saņemtu vienādu atbalstu no valsts - 120 latu bērnu kopšanas pabalstu un vēl simts latus, ja strādā, mācās vai reģistrējas NVA.

„Apgalvojumi, ka Labklājības ministrija nevirza, nav vaicājusi pēc šīs naudas, ir atteikusies no tās idejas, neatbilst patiesībai. Labklājības ministrija piedāvā izsvērtu atbalstu jaunajām ģimenēm, palielinot gan pabalsta apmēru, gan izmaksas garumu līdz pusotra gada vecumam, kas ir kritiskais periods, kad ģimenēm nepieciešams atbalsts. Vienlaikus novēršot riskus par sociālā nodokļa palielinājumu un novēršot riskus par labvēlīgāku nosacījumu radīšanu turīgākajām ģimenēm,” skaidroja Ilze Viņķele.

Vēstīts, ka demogrāfijas jautājumi ir viens no NA „ultimātu tematiem”. Otrs temats ir termiņuzturēšanas atļauju atcelšana ārzemniekiem apmaiņā pret nekustamā īpašuma iegādi Rīgā, tās apkārtnē un citās lielpilsētās 100 000 latu apmērā, savukārt ārpus Rīgas 50 000 latu apmērā.

NA trešdienas pēcpusdienā lems par to, kā rīkoties gadījumos, ja pārējās valdības koalīcijas partijas noraidītu vai akceptētu NA ultimātus.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti