LM Covid-19 dēļ rosina karantīnu sociālās aprūpes centros

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Labklājības ministrija (LM) rekomendē pašvaldībām ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās līdz 14. aprīlim ieviest karantīnas pasākumus un liegt apmeklētāju pieņemšanu, informēja ministrija.

Ministre Ramona Petraviča (“KPV LV”) pašvaldībām nosūtījusi vēstuli ar rekomendācijām Covid-19 izplatības novēršanai pašvaldību sociālajos dienestos, bāriņtiesās un sociālo pakalpojumu sniedzējās institūcijās.

Sociālajiem dienestiem ieteikts ierobežot klientu apkalpošanu klātienē, izņemot neatliekamus gadījumus un krīzes situācijas, tie aicināti izvērtēt iespēju iesniegumu pieņemt attālināti - parakstītu ar drošu elektronisku parakstu, iesniegtu caur portāla Latvija.lv, e-pastā vai pa telefonu.

Vienlaikus ieteicams nodrošināt iespēju iesniegumu atstāt slēgtā pastkastītē vai kādā citā drošā vietā.

Tuvākajā laikā Labklājības ministrija nāks klajā ar grozījumiem normatīvajos dokumentos, kuros noteiks, kā rīkoties ārkārtējā situācijā, piemēram, ja personai beidzas trūcīgas vai maznodrošinātas ģimenes (personas) statusa derīguma termiņš.

Sociālie dienesti aicināti turpināt uzklausīt iedzīvotājus, apzināt problēmsituācijas un sniegt konsultācijas ģimenēm attālināti un nepieciešamības gadījumā piesaistīt kolēģus no bāriņtiesas un policijas. Gadījumā, ja sociālais dienests nevar rast risinājumu, tam jāvēršas pašvaldības civilās aizsardzības komisijā vai pašvaldības krīzes vienībā. Papildus atbalstu var lūgt arī Labklājības ministrijai. 

Savukārt ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās Labklājības ministrija rosina līdz 14. aprīlim ieviest karantīnas pasākumus un liegt apmeklētāju pieņemšanu, klientus informēt par nepieciešamību ievērot personīgo higiēnu un brīdināt par riskiem infekcijas izplatībai.

Tiek rekomendēts regulāri uzraudzīt klientu veselības stāvokli, pievēršot uzmanību Covid-19 simptomiem un nepieciešamības gadījumā personas izolēt. Šo iestāžu klienti (tai skaitā bērni un gados veci cilvēki) visai bieži ir ar hroniskām slimībām, kā dēļ viņiem ir būtiski paaugstināts risks saslimt un liela komplikāciju iespējamība. Papildu riskus rada fakts, ka ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūciju telpās klienti ir izvietoti blīvi, savukārt daļa darbinieku strādā vairākās darba vietās, tostarp ārstniecības iestādēs, kur viņiem ir risks inficēties.

Uz laiku līdz 2020. gada 14. aprīlim ir apturēta jaunu klientu ievietošana valsts finansētajās ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās, tāpat Sociālās integrācijas valsts aģentūrā līdz 14. aprīlim ir apturēta jaunu klientu uzņemšana sociālās rehabilitācijas un profesionālās rehabilitācijas (tai skaitā profesionālās piemērotības noteikšanas) pakalpojumu saņemšanai.

Petraviča vēršas arī pie iedzīvotājiem, lūdzot neaizmirst par senioriem un personām ar hroniskām saslimšanām, kurām vīruss ir īpaši bīstams. Viņiem svarīgi ir palikt mājās: “Seniori ir vislielākajā riska grupā un, lai maksimāli izvairītos no inficēšanās un neietu ārā no mājas, aicinu palīdzēt viņiem ar pārtikas iegādi, lai viņi paši neietu uz veikaliem”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti