LM atzinīgi vērtē ārpusģimenes aprūpes atbalsta centru pirmā gada rezultātus

Labklājības ministrija (LM) atzinīgi vērtē ārpusģimenes aprūpes atbalsta centru rezultātus to pirmajā darbības gadā.

Visā Latvijā šobrīd ir 16 atbalsta centru aizbildņiem, audžuģimenēm, adoptētājiem un viesģimenēm. Pakalpojumā var, piemēram, pārspriest vai gūt padomu atbalsta grupā par kādu situāciju ģimenē, kuru saviem spēkiem atrisināt neizdodas.

Liene Kauliņa-Bandere
00:00 / 00:55
Lejuplādēt
Ministrijas aptaujātie centru klienti pozitīvi vērtē saņemto atbalstu. LM Bērnu un ģimenes politikas departamenta direktore Liene Kauliņa-Bandere norādīja, ka šobrīd ir tikai ceļa sākums un priekšā ir daudz izaicinājumu.

 

"Atbalsta centru darba grupa turpina darbu un turpinās arī nākamgad. Mēs ministrijas ietvarā plānojam nākamgad organizēt izglītojošus seminārus. Šā gada nogalē, novembrī bija viens no pirmajiem izglītojošajiem semināriem, kur mēs arī stiprinām izpratni par dažādām lietām, arī par administratīvo lietu sakārtošanu," teica Kauliņa-Bandere.

Viņa norādīja, ka darba grupā būtu jāmeklē veidi, kā pusaudžiem ar uzvedības vai atkarības problēmām arī nodrošināt ģimenisku vidi. 

"Diemžēl bieži vien pusaudži ir tie, kas paliek institucionālajā aprūpē, ņemot vērā to, ka audžuģimenēm vai adoptētājiem trūkst iemaņu vai zināšanu. Latvijā trūkst arī speciālistu - atkarību profilakses speciālistu, bērnu psihiatri. Līdz ar to mums ir nepieciešams nākamgad domāt, kā mēs varam palīdzēt šai grupai un arī vēl domāt, kā mēs varam stiprināt atbalstu aizbildņiem," teica ministrijas pārstāve.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt