Dienas ziņas

Negodīgi tirgotāji piedāvā pirkt televizorus

Dienas ziņas

Izstāde “Baltijas jūra – apdraudēta dzīvā vide”

LLU sāk reģistrēt studijām klausītāja statusā

LLU sāk reģistrēt studijām klausītāju statusā

Kļūt par klausītāju jebkurā studiju programmā, izņemot veterinārmedicīnu, var ikviens, kurš ieguvis vismaz vidējo izglītību.

Jaunajā mācību gadā līdzās studentiem Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU) auditorijās sēdēs arī vairāki simti studiju klausītāju. Vieniem tā būs iespēja iegūt zināšanas un saņemt sertifikātu, citiem apgūt iekavēto programmu un saņemt kredītpunktus.

Jauno studentu uzņemšana  noslēgusies, un Latvijas Lauksaimniecības universitātes gaiteņos jau valda rosība, bet tikmēr  Mūžizglītības centrā viens aiz otra nāk cilvēki ar dokumentu mapītēm, lai reģistrētos augstskolā kā klausītāji. 

„Iespēja kopā ar studentiem  vēlreiz sēsties skolas solā un apgūt kādu viņam interesējošu priekšmetu vai veselu studiju kursu viena semestra vai varbūt visa studiju gada garumā,” tā klausītāju motivāciju definē Ilvita Švāne, LLU Mūžizglītības centra vadītāja.

Sastaptie  vīri jau guvuši pieredzi darbā un pat izmēģinājuši laimi ārzemēs, bet  sapratuši, ka zināšanu mazliet pietrūkst, tāpēc jau pavisam drīz sēdēs auditorijā līdzās studentiem. Šāda apmācību forma, kas pielīdzināma neformālajai izglītībai, esot vienkāršāk īstenojama.

„Students visu mūžu nevar būt un dzīvot uz vecāku rēķina, tāpēc arī pašam ir jāstrādā, lai ir savas iespējas, lai var attīstīties un papildus visam tam mācīties,” ir pārliecināts LLU klausītājs Viesturs Milzarājs.

Kļūt par atklātās universitātes klausītāju var ikviens, kam ir vismaz vidējā izglītība. Daudzi šo izglītības formu izmanto arī, lai pabeigtu kādreiz novārtā atstātās studijas, piemēram, Andris Ambrass:

„Jāpabeidz kādreiz ir tā augstskola. Līdz 5.kursam esmu ticis, tad jau jāpabeidz. - Un kāpēc nepabeidzi, ja nav noslēpums? - Uz to brīdi nebiju Latvijā, biju ārzemēs.”

Kādreizējiem studentiem  klausītāju statusā ir iespēja apgūt tos priekšmetus, kuros palicis parāds, bet tie, kuri vienkārši vēlas iegūt jaunas zināšanas, saņems sertifikātu, kas apliecinās, kāda studiju programma noklausīta.

„Nākotnē viņam visi šie dokumenti noder, lai viņš varētu veidot savu portfolio un tālāk pierādīt savas prasmes kādā konkrētā jomā, un nākotnē pārvērst šo neformālo izglītību formālā,” skaidro Ilvita Švāne.

Atklātās universitātes ideja LLU tiek īstenota jau septīto gadu.  Pieteikties rudens semestrim iespējams līdz 19. septembrim.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt