Dienas ziņas

Pēta Sāvienas ezera ekosistēmu

Dienas ziņas

Domstarpību dēļ nevar sākt ceļa remontu

LLU interese par inženierzinātnēm nepieaug

LLU nepieaug interese par inženierzinātnēm

Šis ir karsts laiks studētgribētājiem, jo jāpaspēj izvēlēties, kur studēt un iesniegt dokumentus. Otrdien beidzās termiņš, kad var to darīt, un tradicionāli visilgāk durvis atvērtas bija Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU) – tur bija uzņemšanas nakts. Jau ziņots, ka studētgribētāju kritums vērojams gandrīz visās augstskolās un pamainījušies akcenti studiju programmu izvēlē. Bet Jelgavā tendence ir gandrīz nemainīga. Liela ir reflektantu interese par lauksaimniecību, veterinārmedicīnu, ekonomiku, bet joprojām pārāk niecīga par inženierzinātnēm.

LLU ir vienīgā augstskola, kas atrodas pilī, un vienīgā, kur reflektanti iesniegt dokumentus pēdējā uzņemšanas dienā var līdz pat pusnaktij. Šāda tradīcija aizsākusies pirms septiņiem gadiem, un studenti to labprāt izmanto, un ne jau tikai tāpēc, ka šajā vakarā augstskolas gaiteņos valda romantiskāka noskaņa un sastopamas  pat senās pils iemītnieces.

„Šis ir ideāls laiks, lai pēc darba, kad esi atbraucis mājās, mazliet atpūties un sakopies varētu atnākt un pieteikties. - Un kur pieteicāties? - Uz ekonomikas studijām maģistra programmā,” norāda reflektants Jānis Cunskis.

Jau tradicionāli LLU visbiežāk topošie studenti vēlas apgūt lauksaimniecību un veterinārmedicīnu, un pretēji visiem labi dotajiem padomiem joprojām populāra ir arī ekonomikas fakultāte. „Tas man ir kā sapnis no 7., 8.klases. Es par to vienmēr esmu domājusi. Man šķiet, ka tas ir priekš manis. Tas ir tas, kas man patīk, un es vēlos darīt to, kas man patīk,” saka topošā studente.

Nākamajā mācību gadā LLU paredzēts uzņemt gandrīz 1300 studētgribētājus, bet tikai 720 jauniešiem pamatstudijās un 207 maģistrantūrā būs iespēja zinības apgūt par valsts līdzekļiem.

Vislielākais budžeta vietu skaits ir Lauku inženieru un tehniskajā fakultātē.

„Tomēr uz inženierzinātnēm, kuras pēdējā laikā tiek popularizētas un kur ir pieprasījums pēc speciālistiem, šis pieplūdums nav tik liels, kā gribētos un kā vajadzētu. Joprojām mēs arī nespējam nodrošināt to pieprasījumu, kas no uzņēmējiem pienāk,” uzsver LLU studiju prorektors Kaspars Vārtukapteinis.

LLU šogad iesniegti gandrīz 3400 pieteikumi, no kuriem kā pirmo prioritāti  studijas šajā augstskolā izvēlējušies 900 reflektanti. Uzņemšanas naktī savu izvēli  par labu studijām izdarījuši gandrīz 100 jaunieši.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt