Dienas ziņas

Mobilitātes pabalsts - atbalsts ilglaika bezdarbniekiem

Dienas ziņas

Dzejas diena Valmierā

LLU svin 150. jubileju

LLU atzīmē 150. jubileju

Mūsdienās Latvijas Lauksaimniecības universitāti (LLU) ik gadu absolvē ap tūkstoš pārtikas nozares, mežzinātnes, informāciju tehnoloģijas un pat pedagoģijas speciālistu. Bet pirms pusotra gadsimta tā bija vieta, kur pirmoreiz augstskolas diplomu varēja iegūt lauksaimniecības speciālisti. Atzīmējot mācību iestādes 150.jubileju, ceturtdien Jelgavas pilī starptautiskā konferencē pulcējās studenti, pasniedzēji un kolēģi no ārvalstīm.

LLU pirmsākumi meklējami 1863.gadā, kad toreizējā Rīgas Polittehnikumā tiek izveidota Lauksaimniecības nodaļa. Šodien uz augstskolas 150. jubilejas svinībām pulcējās gan mācībspēki un studenti, gan kolēģi no līdzīgām universitātēm ārzemēs. Šo universitāti absolvējuši daudzi bijušie un esošie pašvaldību vadītāji un ministri.

Universitātei ir arī zinātnes sasniegumi. „Ļoti interesanti rezultāti ir pārtikas tehnologiem, kas, lai saglabātu sauso barību, ir labi pastrādājuši pētniecības jomā un tagad jau divus gadus Nacionālajos bruņotajos spēkos pielieto šīs izstrādnes. Tā kā domāju, ka mēs pašreiz pildām savu funkciju un arī pildīsim turpmāk,” norāda LLU rektors Juris Skujāns.

LLU tās pastāvēšanas laikā pamatstudijas ir absolvējuši vairāk nekā 40 000 jauno speciālistu, kuri devuši savu ieguldījumu Latvijas attīstībā. „Lauksaimniecība jau pati par sevi ir liela un laba lieta, jo krīzes gados lauksaimniecības un mežsaimniecības nozares bija tās, kas visvairāk eksportēja un palīdzēja mums visiem kopā pārvarēt šo krīzi,” saka Lauksaimniecības tirgus centra veicināšanas vadītāja Ingūna Gulbe.

Mūsdienās Jelgavas pili par savu zinību kalvi sauc vairāk nekā 5000 studentu, no kuriem 68% nāk no Latvijas lauku novadiem. Līdzās lauksaimniecībai jaunieši apgūst arī ekonomiku, informācijas tehnoloģijas un citas nozares. Populārākās aizvien gan ir meža fakultāte un veterinārmedicīna. „Sajūtas ir ļoti labas, jo, mācoties LLU Veterinārmedicīnas fakultātē, es esmu izdarījis vislabāko izvēli, jo profesija ir ļoti pieprasīta un vienmēr noderēs,” saka LLU students Edmunds Paškēvičs.

LLU jaunos speciālistus sagatavo astoņās dažādās fakultātēs un vairāk nekā 60 studiju programmās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt