LIZDA vienbalsīgi atbalsta streika rīkošanu

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) vienbalsīgi atbalsta streika rīkošanu saistībā ar arodbiedrības biedru neuzklausīšanu, izstrādājot jauno pedagogu atalgojuma modeli. Pašlaik arodbiedrība uzsāks streika procedūru, no kuras atkarīgs tas, vai streiks tiešām notiks.

“Šis vairs nav normāls sociālais dialogs. Tas jau ir citāda veida sarunas gaisotnē, pie rokas turot Streika likumu un Darba strīdu likumu. Visi kā viens minēja, ka tālāk nav kur, jo principā tas sociālais dialogs pēc būtības ir strupceļā. Tāpēc mums ir bišķiņ jāparāda arodbiedrībai savs mugurkauls, lai iestātos par tām prasībām, ko mēs tiešām jau pēc būtības esam vairākkārt atkārtoti pārrunājuši,” skaidroja LIZDA priekšsēdētājas vietnieks Edgars Grigorjevs.

Atklāts gan paliek jautājums par streika formu – vai nu tās būs dažas stundas, viena vai vairākas dienas.

“Mēs ieņemam vairāk tādu kareivīgu formu šobrīd. Ja mēs nemākam sarunāties, tad mēs skatāmies, kādi vēl ir ieroči mūsu arsenālā, ko mēs varam izmantot, lai tomēr aizstāvētu izglītības darbiniekus nozarē,” komentēja Grigorjevs.

LIZDA pārstāvis arī norādīja, ka, strādājot pie jaunā pedagogu atalgojuma modeļa, neesot ņemta vērā prasība saglabāt lielāku finansējumu ģimnāzijām, tāpat budžets nonākšot Saeimā vēl pirms pedagogu atalgojuma modeļa darba grupas lēmuma, kurā būs zināma reformām nepieciešamā summa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti