Dienas ziņas

VVD liek apturēt zvēraudzētavas “Ceļmalnieki” darbību

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Trūkst pedagogu, nenotiek stundas

LIZDA: Situācija ar pedagogu trūkumu Latvijas skolās ir traģiska

Obligātā prasība pedagogiem vakcinēties pret Covid-19 vēl vairāk saasinājusi skolotāju trūkuma problēmu. Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrībā (LIZDA) norāda, ka situācija ar pedagogu trūkumu skolās ir traģiska. Plānots, ka šomēnes tiks prezentēti dati par to, kāda ir situācija ar pedagogu vakancēm valstī.

Ogres novada lielākajā skolā Ogres 1. vidusskolā no 166 pedagogiem šobrīd trūkst 11. Matemātikas un sākumskolas pedagogu vakances ir jau kopš vasaras. Joprojām notiek  arī konkurss uz skolas direktora amatu. Bioloģijas skolotāja Irēna Grigale, kas šobrīd paralēli pilda arī direktora pienākumus, ar asarām acīs norāda, līdz ar obligāto vakcināciju situācija kļuvusi vēl skaudrāka. 

"Tieši vakcinēšanās dēļ mums darba attiecības ir pārtraukuši seši kolēģi un divi kolēģi ir aizgājuši dīkstāvē, viņi it kā darba attiecības nav pārtraukuši, bet šajā likumiskajā kartībā trīs mēnešu laikā viņi varbūt var pārdomāt un atgriezties darbā," stāstīja Ogres 1. vidusskolas direktora amata pienākumu izpildītāja Irēna Grigale.

Šobrīd skolā nenotiek fizikas stundas. Skola risinājumu radusi no decembra, bet ne visām klašu grupām. 

"Vecāki satraucas, bērni satraucas par to un jautā, kāpēc nenotiek fizika, kad notiks fizika. Protams, un es arī saprotu vecākus un vecāku satraukumu, kad, iespējams, ka daži varbūt mainīs skolu tikai tāpēc, ka nenotiek fizika," sprieda Grigale.

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrībā (LIZDA) norāda, ka situācija ar pedagogu trūkumu skolās ir traģiska un nozare ir lielas krīzes priekšā. 

"Viens ir mantotās vakances līdz Covid-19 periodam, un tad arī, protams, šis vakcinēšanās faktors ir ietekmējis. Un vēl būs sarežģītāks vakanču jautājums, ja ievērosim OECD ieteikumu par sabalansētu darba slodzes nodrošināšanu, kontakstundu skaita pārskatīšanu. Tas nozīmē, ka mums būs vēl vairāk skolotāji vajadzīgi," saka LIZDA vadītāja Inga Vanaga. 

Pēc LIZDA veiktās izglītības iestāžu direktoru aptaujas novembra vidū, kurā piedalījās puse no iestāžu vadītājiem, secināts, ka aktuālas ir 700 vakances. Iestādēs trūkst gan pedagogu un  tehnisko darbinieku, gan medicīnas personāla. 

"Lielākā daļa direktoru – tie bija vairāk nekā 90% no respondentiem – apstiprina, ka pēdējo trīs gadu laikā ir novērojama vakanču problemātika," norāda Vanaga. 

Tikmēr Izglītības un zinātnes ministrijā informē, ka šobrīd notiek datu apkopojums par to, cik daudz pedagogu trūkst nozarē. Datus  apkopo Latvijas Pašvaldību savienība. Plānots, ka pētījuma prezentācija notiks 10. decembrī Rīgā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt