LIZDA norāda uz nevienlīdzību pedagogu atalgojuma palielināšanā

Valdības otrdien, 16. jūnijā, skatāmajā plānā par pedagogu atalgojuma minimālās likmes palielināšanu no 750 līdz 790 eiro nav ieskaitīti augstskolu mācībspēki, kas rada nevienlīdzības situāciju, atgādināja Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrībā (LIZDA). Attiecībā uz pārējo pedagogu atalgojuma palielinājumu grafiks ir ievērots.

Valdība atbilstoši Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavotajam noteikumu projektam otrdien lems par 8,2 miljonu eiro piešķiršanu pedagogu minimālās algas likmes paaugstināšanai no 750 līdz 790 eiro jeb par 5,33%. Tāpat darba kārtībā ir izmaiņas piemaksas Valsts ģimnāziju pedagogiem.

Pedagogu algasJānis Kincis
Pedagogu atalgojuma paaugstināšanas grafiku no 2018. līdz 2022. gadam apstiprināja iepriekšējā valdība premjera Māra Kučinska (Zaļo un Zemnieku savienība) vadībā. Par pedagogu atalgojuma palielinājumu nākas lemt dažus mēnešus pirms jaunā mācību gada sākuma un novirzīt līdzekļus no programmas neparedzētiem gadījumiem.  Šo situāciju kā nepareizu atzīst valdību veidojošo partiju pārstāvji, kuri cer, ka pedagogu atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem varēs iestrādāt valsts budžeta pamatprogrammā. 

 

"Es pievienojos priekšlikumam, ka konceptuāli šīs lietas ir jāsakārto jau valsts budžeta skatīšanas procesā, un ļoti ceru, ka arī šā gada sarunās mēs atcerēsimies, ka pedagogu atalgojuma grafikā ir paredzētas divas amatu kopas: tie ir gan pedagogi, kas strādā vispārējā un profesionālajā izglītībā, gan pedagogi, kuri strādā augstākajā izglītībā," sacīja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (Jaunā konservatīvā partija).

IZM norādīja, ka apstiprinātais pedagogu darba samaksas grafiks paredz zemākās algu likmes palielinājumu arī augstākās izglītības pedagogiem. Tam nepieciešami 384 000 eiro.

Par augstākās izglītības mācībspēku atalgojuma paaugstinājumu valdībai esot paredzēts lemt atsevišķi līdz 1. septembrim.

Izbrīnu par šīs amatu pozīcijas nodalīšanu no vispārējās un profesionālās izglītības pedagogiem pauda LIZDA vadītāja Inga Vanaga.

"Nav pieļaujami izņēmumi, jo likuma norma attiecas uz visiem pedagogiem, un arī valdībā apstiprinātais grafiks iekļauj augstskolu pedagogus. Mēs esam saņēmuši arī tiesībsarga atbildes uz vēstuli, kurā norādīts, ka nav pieļaujama diskriminācija. Saskaņošanas procesā arī mēs norādījām, ka pieļaujam tiesvedības, ja valdība šādi ignorēs vienu pedagogu grupu," klāstīja Vanaga.

IZM norādījusi, ka esošais normatīvais regulējums paredz 10% piemaksu visiem Valsts ģimnāziju un profesionālās izglītības kompetences centru pedagogiem. Turpmāk ministrija to rosina piešķirt tikai Valsts ģimnāziju pedagogiem, kuri īsteno vidējās izglītības programmas, un profesionālās izglītības kompetences centru pedagogiem. Šādas izmaiņas pamatotas ar to, ka būtiski palielinās prasības mācībspēkiem Valsts ģimnāzijās. Vienlaikus pašlaik atbalstu nav guvis arodbiedrības rosinājums par paaugstinātu atalgojuma koeficientu tiem pedagogiem, kuri no jaunā mācību gada sāks darbu ar jauno kompetencēs balstīto mācību saturu 1., 4. un 7. klašu skolēniem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt