Rīta Panorāma

Laika ziņas

Rīta Panorāma

Intervija ar Latvijas Pensionāru federācijas vadītāju Andri Siliņu

Telefonintervija ar Ingu Vanagu

LIZDA: Nevienam pedagogam nebūs solītais 62% algas pieaugums

Nevienam pedagogam pēc jaunā atalgojuma modeļa ieviešanas nebūs Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) solītais 62% algas pieaugums, to Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma" norādīja Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) vadītāja Inga Vanaga.

Pēc viņas teiktā, trešdien, 18.maijā, LIZDA tikšanās laikā ar izglītības un zinātnes ministru Kārli Šadurski ("Vienotība") mēģinās rast skaidrojumu, kā IZM pie šāda algu pieauguma prognozes nonākusi.

Vanaga arī atzina, ka IZM piedāvātais atalgojuma modelis nevar palikt tāds, kāds tas ir šobrīd. Būtiskākie problēmu jautājumi ir vairāki, tostarp atalgojums pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogiem – tiem, kuri māca 1,5-4 gadus vecus bērnus.

Tāpat arvien nav skaidrības par atalgojumu augstākās izglītības iestādēs, profesionālās izglītības iestādēs, kā arī interešu izglītības iestādēs strādājošajiem. Iestrādes algu palielināšanai ir, bet nav skaidrs, kad tas notiks un kur tiks ņemta tam nepieciešamā nauda.

Vēl arvien aktuāls jautājums ir par atalgojumu Pierīgas izglītības iestādēs strādājošajiem, kuri saskaņā ar piedāvāto atalgojuma modeli būs vislielākie zaudētāji, teica LIZDA vadītāja, gan norādot – "pilnībā nevienam pedagogam nebūs solītais 62% algas pieaugums".

Pēc Vanagas sacītā, ir jāmeklē kompromisi par neskaidrajiem jautājumiem saistībā ar pedagogu atalgojuma jauno modeli, un līdz pašreizējā mācību gada beigām pedagogiem būtu jāzina, kāds atalgojums viņus sagaida jaunajā mācību gadā.

"Vēl ir iespēja risināt jautājumus, un ceram, ka konstruktīvā dialogā būs izmaiņas," piebilda  LIZDA vadītāja.

Jau ziņots, ka IZM aprīlī prezentēja jaunu pedagogu atalgojuma modeli, informējot, ka skolotājiem  par pilno darba slodzi ļaušot saņemt par 62% jeb 200 – 300 eiro vairāk. Pašlaik skolotāju minimālā likme par slodzi ir 420 eiro.

Pilnam mācību gadam algu palielināšanai būs paredzēti 27 miljoni eiro.

Taču Pierīgā un republikas nozīmes pilsētu skolas aprēķinājuši, ka jaunais atalgojuma modelis nesīšot zaudējumus gandrīz visām šīm skolām.

2015.gada septembrī LIZDA un IZM sarunas par jaunu atalgojuma modeli nonāca strupceļā. Novembrī notika pedagogu vienas dienas brīdinājuma streiks. Savukārt šogad LIZDA un Latvijas Izglītības vadītāju asociācija (LIVA) atbalstījusi alternatīvu pedagogu darba samaksas modeli. Organizācijas vienojās veidot darba grupu, lai pilnveidotu šo modeli.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti