Rīta Panorāma

Kopā ar ģimeni un draugiem veselīga dzīvesveida dienā Vecāķu pludmalē

Rīta Panorāma

1.septembrī Siguldā notiks ikgadējais Vienības velobrauciens

Intervija ar LIZDA vadītāju Ingu Vanagu par jaunā mācību gada sākumu

LIZDA: Nedrīkst celt skolotāju algas uz bērnu brīvpusdienu rēķina

Izglītības un zinātnes ministrijas iecere uzticēt pašvaldībām 1.-4.klašu skolēnu brīvpusdienu nodrošināšanu, novirzot iepriekš šim mērķim atvēlēto dotāciju 20 miljonu eiro apmērā pedagogu algu celšanai, ir nepieņemama pretnostatīšana, LTV “Rīta panorāma” sacīja Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) vadītāja Inga Vanaga.

Vanaga norādīja, ka nedrīkst pretnostatīt šīs divas vajadzības, nevar apdraudēt skolēnu brīvpusdienas, ēdināšana ir jānodrošina, bet jānodrošina arī solītais skolotāju algu pieaugums, un par līdzekļu avotiem šiem mērķiem jādomā valdībai.  

Vanaga arī atzina, ka skolotājus satrauc pašreizējā situācija, kurā nav skaidrības par algu nākamgad. Šogad ir nodrošināts finansējums skolotāju algu celšanai no 710 līdz  750 eiro  par slodzi no 1.septembra, bet nav skaidrs, vai šāda alga būs arī nākamgad, norādīja Vanaga.  

Iepriekšējie valdības lēmumi paredzēja skolotāju algu palielināšanu līdz 790 eiro  2020.gada septembrī, 830 eiro – 2021.gada septembrī un 900 eiro – 2022.gada septembrī.

Nākamgad šāda algu pieauguma nodrošināšanai nepieciešami 23 miljoni eiro, un Finanšu ministrija iepriekš solīja, ka tos meklēs nākamā gada budžeta veidošanas procesā. Pašlaik ministri min, ka nākamgad kopumā ministriju vajadzībām varēs sadalīt papildu 100 miljonus eiro, savukārt pieprasījumi ir desmit reizes lielāki.

 KONTEKSTS:

Pēc nospraustā pedagogu darba samaksas grafika vienas slodzes likmei no šā gada 1.septembra jāpalielinās līdz 750 eiro līdzšinējo 710 eiro vietā. Valdība tam nepieciešamos aptuveni deviņus miljonus eiro šā gada budžetā neparedzēja. Vēlāk, skatot šā gada valsts budžeta projektu, Saeimas komisija atrada daļu finansējuma, kas nepieciešams kārtējam skolotāju algu pieaugumam no šā gada 1.septembra.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti