Rīta Panorāma

Telefonintervija ar «Iespējamās misijas» direktoru Mārtiņu Kāli

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Andri Kudoru

Intervija ar Ingu Vanagu

LIZDA: Ministrija ir ņēmusi vērā vien dažus mūsu iebildumus par pedagogu algu reformu

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) ir ņēmusi vērā vien dažu no kopumā 24 Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) priekšlikumiem par topošo pedagogu atalgojuma modeli, intervijā LTV raidījumam „Rīta Panorāma” sacīja arodbiedrības priekšsēdētāja Inga Vanaga.

LIZDA ministrijā bija iesniegusi 24 priekšlikumus par jauno atalgojuma modeli, bet saņemot precizēto modeļa variantu secināja, ka virkne iebildumu nav ņemti vērā. Pilnībā ņemti vērā divi priekšlikumi, daļēji – trīs, bet 19 neesot nemaz.

„Mēs redzam, ka pēdējā atsūtītajā versijā ir atkal kārtējās izmaiņas, par kurām mums  arī būs jārunā. Šī jau ir sestā Ministru kabineta noteikumu projekta versija, kurā nemitīgi mainās proporcijas, koeficienti. Tad rodas jautājums par pilotprojektu – ja tas ir īstenots, cik lielā mērā no tā visiem uzstādījumiem ir attālinājušies, ņemot vērā, ka tik plašas un ilgstošas debates notiek,” norāda Vanaga.

Jau ziņots, ka IZM nolēmusi jaunā pedagogu atalgojuma modeļa ieviešanu atlikt uz nākamo gadu. Tomēr ministrija norāda, ka nevēlas kavēties ar atbilstošu Ministru kabineta noteikumu virzīšanu. IZM gan sola, ka drīzumā skolotāju algu modeli vēl pārrunās ar LIZDA.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti