Rīta Panorāma

Eiropas čempionāts pludmales volejbolā. Zelta medaļas ieguvēju emocijas.

Rīta Panorāma

Intervija ar Evitu Sniedzi

Intervija ar Ingu Vanagu

LIZDA: Konceptuāli jaunais skolotāju algu modelis gatavs, bet trūkst būtisku detaļu

Konceptuāli jaunais pedagogu atalgojuma modelis ir gatavs, taču tajā vēl būtu jāņem vērā būtiskas detaļas, par ko iestājas Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA), intervijā LTV raidījumam „Rīta Panorāma” sacīja tās priekšsēdētāja Inga Vanaga.

Valdība jautājumu par skolotāju atalgojuma sistēmas reformu atlikusi jau pāris reizes, un tagad tiek solīts par to lemt 11.augustā. Vanaga runāja par vairākām nepilnībām, kas ir līdz šim ministrijas sagatavotajos modeļa variantos. Viņa norādīja uz grafiku, kā tiks palielināts atalgojums. Pēdējā dokumentā šīs grafiks esot pievienots tikai anotācijai, un tas arodbiedrības ieskatā nav pietiekoši.

Konceptuāli gan modelis ir gatavs, atzina arodbiedrības vadītāja. Taču LIZDA varot piekrist jaunajam modelim tikai tad, ja tiek ņemti vērā tās priekšlikumi, tajā skaitā attiecībā uz atalgojuma pieauguma grafiku.

Ja valdība lemj par šī dokumenta pašreizējo versiju, tad arodbiedrība sasauks tās padomi un lems par tālāko rīcību, pauda Vanaga. Viņa skaidroja - ja nav šī grafika, tad pedagogi neredz nekādu atalgojuma pieauguma perspektīvu.

Jau vēstīts, ka jaunā pedagogu atalgojuma modeļa ieviešanai nākamgad vajag papildu 10,5 miljonus eiro. Šāda summa nepieciešama 2016.gada četriem mēnešiem, bet jau no 2017.gadā tam vajadzētu trīs reizes lielāku summu. Finanšu ministrija gan norādīja, ka papildu valsts budžeta līdzekļi 2016.gadam nav plānoti.

Izglītības un zinātnes ministrijā iepriekš norādīja, ka jaunais modelis paredz skaidru un prognozējamu pedagogu atalgojuma sistēmu un tas ir svarīgs nosacījums jaunu pedagogu piesaistei Latvijas izglītības nozarei un izglītības kvalitātes paaugstināšanai. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti