Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Kompensācijas pie pārvada dzīvojošajiem

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Mainīsies mācību process vidusskolēniem

Līvānu skolas padziļinātai apguvei piedāvās dabas zinātnes, programmēšanu un angļu valodu

No nākamā mācību gada mainīsies veids, kā tiek organizētas mācības vispārējā vidējā izglītībā. Aptuveni 30% mācību laika, visvairāk 12. klasē, jaunieši varēs veltīt tiem mācību priekšmetiem, kurus viņi būs izvēlējušies apgūt padziļināti. Izglītības iestādes pašlaik veido savu piedāvājumu.

Atbilstoši projektam "Skola 2030" izglītības iestādēm audzēkņu izvēlei ir jāpiedāvā vismaz divi padziļināto kursu komplekti ar vairākiem padziļinātajiem kursiem katrā no tiem. Šobrīd Latvijas skolas, tostarp arī Līvānu novada izglītības iestādes, izstrādā savus piedāvājumus.

Līvānu 1.vidusskola plāno piedāvāt padziļinātai apguvei angļu valodu, programmēšanu, sociālās zinātnes un bioloģiju. Izstrādājot piedāvājumu, tika ņemta vērā skolēnu un vecāku aptauja, skolas iekšējie resursi, kā arī Līvānu novada uzņēmējdarbības vide.

"Šajā gadījumā mēs uz Līvāniem raugāmies kā uz ražojošu novadu, līdz ar to mēs uzsvaru liekam vairāk uz tehnoloģijām un, no skolēnu viedokļa raugoties, sagatavotību profesionālai ievirzei vairāk uz tehnoloģiju jomu," sacīja Līvānu 1.vidusskolas direktors Gatis Pastars.

Līvānu novada Rudzātu vidusskola plāno piedāvāt dabaszinību kursu komplektu un sociālo zinību kursus, kuros jaunieši varētu padziļināti apgūt uzņēmējdarbību, politiku un jurisprudenci. Jauno pieeju skolu direktori vērtē pozitīvi, uzsverot, ka vislielākie ieguvēji būs tie jaunieši, kuri jau zina, kādu profesiju nākotnē apgūt, un padziļinātos mācību priekšmetus izvēlēsies atbilstoši savam mērķim.

"Būtībā viņam nav vienlīdz viss daudz jāzina. Tur var mazāk, šeit vairāk var to laiku un zināšanas iegūt šajos priekšmetos. Vieglāk, es domāju, arī jau studēt, jo būtībā, kad paskatās pēc satura, tā ir kā ievirze tajā augstskolas programmā," norāda Rudzātu vidusskolas direktore Valentīna Vaivode.

Jaunā pieeja paredz, ka 2/3 mācību satura veidos pamata mācību priekšmeti, bet trīs kursus pēc savas izvēles audzēkņi varēs apgūt augstākajā līmenī. Skolēni mācībās pavadīs tikpat daudz laika kā līdz šim, tikai mācību saturu apgūs atbilstoši savām interesēm.

"Manuprāt, ir svarīgi, ka es varu izvēlēties mācību priekšmetus, kas ir tuvāki manām interesēm. Es, piemēram, ņemšu tos priekšmetus, kuri man ir vieglāki. Kaut ko ar valodām, jo man tur visvairāk veicas, tur es arī vairāk varu iemācīties," uzskata Jaunsilavas pamatskolas 9.klases skolniece Ketija Puriškeviča.

Katra skola veido savu piedāvājumu, tādēļ 9.klašu skolēniem jau tagad jādomā, kādus priekšmetus viņi vēlas mācīties padziļināti, un jāpēta, kura izglītības iestāde to piedāvā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt