Līvānu novadā uzsākta ārstniecības augu ekstraktu izgatavošana

Līvānu novada Sutros šogad izveidots jauns uzņēmums, kas izgatavo ārstniecības augu ekstraktus. Ideja par augu ekstraktu izgatavošanu radās Zanei Grigalei-Soročinai, kas vēlējusies radīt nodarbošanos saviem vecākiem. Uzņēmums saņēmis gan Latgales reģiona uzņēmēju gada balvu nominācijā “Gada inovācija” un Līvānu novada domes atzinību.

Līvānu novadā uzsākta ārstniecības augu ekstraktu izgatavošanaLāsma Zute

Zane Grigale – Soročina dzīvo un strādā Rīgā, taču paralēli darbam un ģimenei savās vecāku mājās Līvānu novada Sutros attīsta ideju par ārstniecības augu ekstraktu izgatavošanu. Kā pati Zane saka, Sutros viņai tagad ir brīvdienu mājas un brīvdienu darbs. Bijušās saimniecības telpas iekārtotas ražošanas procesam. Uzņēmums “Rasa Botanicals” reģistrēts vien šā gada sākumā, bet ideja par augu ekstraktu izgatavošanu radās jau pirms diviem gadiem. Zane ar uzņēmumu vēlas palīdzēt saviem vecākiem.

“Ideja tika attīstīta savai ģimenei, jo vecāki visu mūžu ir strādājuši kā skolotāji un šeit Sutros vēl pirms gada bija skola, šogad vairs nav. Tētis bija skolas direktors, mēs jau zinājām labu laiku pirms tam, ka skola drīz vairs nebūs. Viss uz to gāja, ka vecākiem nebūs vairs darba un bija ideja paralēli, ka jāmeklē iespējas, kā nodrošināt ikdienas iztiku”, stāsta Zane Grigale-Soročina.

Zanei ir ķīmiķes izglītība, arī viņas darbs saistīts ar kosmētikas produktu ražošanu. Gan zināšanas, gan ģimenes atbalsts deva iespēju attīstīt ideju par ārstniecības augu ekstraktu ražošanu. Leader projekta ietvaros ir piesaistīts finansējums, lai renovētu saimniecības telpas un iegādātos nepieciešamās iekārtas. Augi tiek izžāvēti, tad sasmalcināti un ar ultraskaņas palīdzību tiek iegūti augu ekstrakti.

“Ultraskaņa, tā ir ļoti spēcīga mehāniska iedarbība, tās ir tādas mazas spēcīgas vibrācijas, kas kā mazi gaisa burbulīši atsitas pret tām augu daļiņām, trieciena rezultātā šūnas sašķīst, viņi atveras un viss, kas ir viņā iekšā, iznāk ārā”.

Šobrīd tiek izgatavoti 12 augu ekstrakti, no tādiem augiem, kā rabarberi, bērzs, liepziedi, ceļmallapas, smiltsērkšķi un citiem. Augu ekstrakti tālāk tiek piedāvāti kosmētikas un pārtikas ražotājiem.

“Tas ir tāds modelis - business to business, mēs netaisāmies gatavot nekādus gala produktus veikala plauktiem. Mums ir sadarbība jau uzsākta ar divām mazām kompānijām, kas arī ir biznesa inkubatora biedri, viena kompānija, kas ražo ekoloģisko šampūnus dzīvniekiem, otra ir kompānija, kur tiek ražotas mitrās salvetes, izmantojot tieši ekstraktu antibakteriālās īpašības, mitrajās salvetēs augli ir iespējams noslaucīt un var ēst”.

Lai gan uzņēmums reģistrēts vien šā gada sākumā, Zanes ideja un ģimenes kopīgais darbs ir pamanīts, uzņēmums “Rasa Botanicals” saņēmis Latgales reģiona uzņēmēja gada balvu nominācijā “Gada inovācija” un Līvānu novada domes atzinību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti