Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Veic izpostīto Loginu senkapu arheoloģisko izpēti

Vāc parakstus par PII pedagogu algu izmaksu no valsts

Līvānu novada pedagogi atbalsta pirmsskolas pedagogu atalgojuma izmaksu no valsts budžeta

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība vāc parakstus ar mērķi novērst diskrimināciju pirmsskolas izglītības pedagogu nodarbinātībā. Izglītības darbinieki vēlas panākt, lai pirmsskolas pedagogiem, kas strādā ar bērniem vecumā no pusotra līdz četriem gadiem, atalgojuma izmaksu nodrošinātu valsts. Šobrīd šo skolotāju algas atkarīgas no pašvaldību finansiālajām iespējām. Iniciatīvu atbalsta arī Līvānu novada pedagogi.

Līvānu novada pirmsskolas izglītības iestādes “Rūķīši” pedagogiem darba diena sākas pusseptiņos no rīta, jo pirmie bērni ierodas jau pirms septiņiem. Vienlaikus ar katru grupiņu strādā viens skolotājs un viens skolotāja palīgs, un darba diena ir ļoti intensīva. "Septiņos jau bērni mums ir grupiņā, tad mēs strādājam līdz diviem. Ir tiešais kontakts visu laiku ar bērniem. Otra maiņa nāk no plkst 12.00, un viņa strādā līdz septiņiem. Un mums visu dienu sanāk strādāt tiešā kontaktā ar bērniņiem," pauda bērnudārza “Rūķīši” pirmsskolas skolotāja Silvija Lojāne.

Pedagogi uzsver, ka viņi jūtas diskriminēti, jo par lielāku slodzi – 40 stundām nedēļā – viņi saņem tikpat lielu atalgojumu kā pamatizglītības pedagogi, kuriem šī samaksa ir par 30 stundām nedēļā. "Mums nav tā, ka mēs varam atstāt, aiziet kaut kur, atpūsties, bet reālā darbība notiek visu laiku. Gan nodarbības, gan individuālais darbs ar viņiem, visu laiku mēs darbojamies, runājam, stāstām, mācām," teica bērnudārza “Rūķīši” pirmsskolas skolotāja Lelde Znotiņa.

Daļu darba pedagogi veic brīvprātīgi, piemēram, lai nodrošinātu bērniem pasākumus, nepieciešama arī citu skolotāju piesaiste ārpus viņu apmaksātā darba laika.

Šobrīd pirmsskolas pedagogu atalgojums ir atkarīgs no katras pašvaldības finansiālajām iespējām.

Līvānu novada dome ir radusi līdzekļus atalgojuma izlīdzināšanai starp pirmsskolas skolotājiem un vispārējās izglītības skolu pedagogiem, bet vienlaikus vietvarā atzīst, ka tas ir diezgan liels finansiālais slogs.

"Līvānu novadā strādā 53 pedagogi pirmsskolas izglītības grupās, un līdz ar to tas ir pietiekoši liels finansējums. Pašvaldības finansējums šajā gadā ir 457 916 eiro. Šo naudu varētu patiešām ieguldīt pirmsskolas izglītības iestādes un grupu attīstībā, nodrošināt ar dažādiem materiāliem, kas ir noderīgi," akcentēja Līvānu novada Izglītības pārvaldes vadītāja Ilga Peiseniece.

Kā uzsver vietvarā, liels atbalsts būtu arī tad, ja valsts uzņemtos finansēt kaut daļu no pirmsskolu pedagogu algām nepieciešamajiem līdzekļiem.

Parakstu vākšana par Latvijas izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības iniciatīvu notiek interneta vietnē "Manabalss.lv", un šobrīd par to parakstījušies nepilni pieci tūkstoši iedzīvotāju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti