Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

G7 sola ziedot miljardu vakcīnu devu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Līvānu novadā iedzīvotāji sarīko siena talku

Līvānu novadā iedzīvotāji sarīko siena talku

Siena zārdi, kas Jāņos tiks izmantoti kā piknika vietas. Tas ir rezultāts kādai siena talkai, kas ļaudis pulcēja Līvānu novada Turku ciemā. Talkas dalībniekiem – folkloras kopai "Turki" un vietējiem iedzīvotājiem tā bija ne tikai iespēja satikties un darboties kopā, bet arī parādīt jaunākajai paaudzei, kā notika siena kraušana un zārdu veidošana agrākos laikos.

Līvānu novada Turkos pie Saieta nama rit siena talka, kurā piedalās folkloras kopa "Turki" un vietējie iedzīvotāji. Līvānu novada kultūras centra direktore Aija Smirnova stāsta, ka ideja rīkot siena talku radās vēl pavasarī, jo šķita, ka siena zārdi būtu lielisks papildinājums ainavai, kas ir apkārt Saieta namam. Folkloras kopai tā ir iespēja rīkot ārpustelpu mēģinājumu, pabūt kopā un padziedāt, savukārt jaunākai paaudzei pavērot siena zārdu veidošanas procesu un arī piedalīties tajā.

"Es gribēju bērniem parādīt un vispār ļaudīm parādīt, ka ir aktuāla tā saskarsmes lieta, es sanāku, sadarbojos, satiekos, strādāju, piekūstu, padziedu, priecājos, smejos – ka tas viss ietver sevī šo gammu.

Likās, ka šis īstais brīdis, kad tā saskarsme arī ir nepieciešama," atzina Līvānu novada Kultūras centra direktore.

"Nu man, piemēram, kā lauku cilvēkam, tā man ir tāda vajadzība vasarā, kad tu izej, un ir tā zāles smarža. Tad tu jūties dzīvs, kaut kāds spēks ar mani. Es domāju – ar daudziem tā ir, ne tikai ar mani," vērtēja folkloras kopas “Turki” vadītāja Terēzija Rubene.

Siena kaltēšana, zārdi, nopļautas zāles saldenā smarža talkas dalībniekus gremdē nostalģiskajās atmiņās par bērnību.

Terēzija atceras, ka siena kraušana nebija tas vieglākais darbs un bieži vien bija jāpārkāpj pāri savam slinkumam un jāturpina strādāt, taču gandarījums pēc padarītā bija liels.

Izveidotie siena zārdi Turkos ne tikai piepildīs Saieta nama apkārtni ar vītušās zāles un vasaras smaržu, bet arī kļūs par attālinātām piknika vietām, kuras iedzīvotāji varēs izmantot, svinot saulgriežu svētkus.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt