Līvānu novada dome iebilst pret sabiedriskā transporta reisu slēgšanu

Plāni slēgt sabiedriskā transporta maršrutus varētu radīt situāciju, kad iedzīvotājiem ir grūtības nokļūt darbā, medicīnas un izglītības iestādēs. Tā brīdina Līvānu novada dome pēc tam, kad saņemti Autotransporta direkcijas ieteikumi sabiedriskā transporta tīkla samazināšanai.

Plānots maršrutu tīklu samazināt katrā plānošanas reģionā. Latgalē atsevišķu reisu slēgšana varētu notikt kopumā 38 maršrutos, tajā skaitā arī četros Rīga-Daugavpils un sešos Līvānu stacija-Gaisa tilts-Jaunsilava reisos.

Līvānu pašvaldība paziņojusi, ka šādu lēmumu neatbalsta. Reisi tiekot izmantoti, lai nokļūtu reģionālajā slimnīcā, augstākās un profesionālās izglītības iestādēs, darbā.

Autotransporta direkcijā gan par pašvaldības sašutumu pauž neizpratni. Trīspadsmit reisos uz Jaunsilavu vidēji braucot vien nulle līdz trīs pasažieri. Arī maršrutā uz Daugavpili pasažieru skaits tikai samazinoties, bet reisu skaits mainīts pēdējā laikā nav.

Tomēr pret plāniem iestājas arī Vidzemes plānošanas reģions. Rīkojums esot sasteigts, un jānovelk robeža, ciktāl maršrutus reģionos var mazināt.

Jautājumu piektdien, 5. janvārī, izskatīs Sabiedriskā transporta padomes sēdē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti