Panorāma

Sāk kriminālvajāšanu par melošanu CVK

Panorāma

Panorāma

Eiropas Prokuratūra veic kratīšanu Līvānu novada domē

Līvānu domē un mēra privātmājā notikusi kratīšana iespējamas ES fondu līdzekļu izkrāpšanas dēļ

Eiropas prokuratūra sadarbībā ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (KNAB) trešdien veikusi kratīšanas Līvānu novada domē, kā arī pašreizējā Līvānu novada domes priekšsēdētāja Andra Vaivoda ("Latvijas attīstībai") privātmājā. Kratīšanas veiktas saistībā ar aizdomām par 1,8 miljonu eiro Eiropas finansējuma iespējamu izkrāpšanu infrastruktūras objektu būvniecībā.

Novada domes priekšsēdētājs Andris Vaivods trešdien veiktās izmeklētāju darbības raksturoja kā savstarpēju informācijas apmaiņu.

Viņš sacīja: "Nezinu, vai tās ir kratīšanas vai kas. Vienkārši informācijas iegūšana, sniegšana. Sniedza informāciju, es arī sniedzu informāciju attiecībā par iepriekšējā mana izpilddirektora darbību Līvānu novadā. Es jums pateicu visu, ko es varu teikt. Viss, es vairāk nevaru nosaukt ne vārdā, ne uzvārdā."

Eiropas prokuratūras prokurors Gatis Doniks gan norādīja, ka izmeklētāji Līvānos meklēja pierādījumus. 

Viņš pastāstīja: "Faktiski Līvānos sadarbībā ar KNAB šodien notika procesuālās darbības gan Līvānu pilsētas domē – domes telpās –, gan Līvānu novada domes priekšsēdētāja privātmājā. Eiropas prokuratūra meklē pierādījumus lietā par iespējamu Eiropas Savienības līdzekļu izkrāpšanu 1,8 miljonu eiro vērtībā, attīstot dažādus infrastruktūras objektus Līvānu novadā."

Doniks skaidroja, ka runa ir par infrastruktūras objektiem, kas saistīti ar ražošanas ēku būvniecību. Tie ir pēdējā laikā attīstīti objekti Līvānos.

Pašlaik neviens nav aizturēts, kā arī nevienai amatpersonai nav piemērots procesuālais statuss. Iegūtie pierādījumi vēl tiks analizēti. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti