Dienas ziņas

Atzīmē Afganistānas kara beigu 30. gadadienu

Dienas ziņas

Cēsīs no makulatūras ražo ekovati

Līvānos zviedru valodu apgūst tiešsaistē

Līvānos zviedru valodu apgūst tiešsaistē

Mācības, skolotājai esot vairāk nekā 140 kilometru attālumā no skolēniem – tā Līvānu 1. vidusskolas audzēkņi apgūst zviedru valodu. Mācību stundas notiek tiešsaistē, izmantojot datorprogrammu.

Līvānu 1. vidusskolā zviedru valoda kā izvēles mācību priekšmets ieviesta jau pirms vairākiem gadiem, bet šis ir pirmais mācību gads, kad valodas apguve notiek attālināti. Šāds risinājums ieviests pēc tam, kad no skolas uz citu darbavietu aizgāja iepriekšējā zviedru valodas skolotāja. Tā kā vidusskolēniem bija liela interese turpināt mācības, skolotāja Sandra Kivleniece sāka meklēt veidus, kā to nodrošināt.

"Es runāju ar ļoti daudziem cilvēkiem, un es teicu, lūdzu, palīdziet man, maniem skolēniem turpināt zviedru valodu. Ieinteresētība bija ļoti liela, ar ļoti daudziem cilvēkiem mēģinājām saprast, kā tas varētu būt, bet tobrīd risinājumu neradām. Līdz augustā, sazinoties ar Signi Kazāku – Latvijas Kultūras akadēmijas pasniedzēju, viņa teica – ir iespēja mācīt tiešsaistē," skaidro Līvānu 1. vidusskolas skolotāja, 11.b klases audzinātāja Sandra Kivleniece.

Līvānu 1. vidusskolas direktors Gatis Pastars norāda, ka tikuši izmēģināti vairāki resursi - sākot no straumēšanas, ko piedāvā populārais "YouTube", beidzot ar savējiem risinājumiem. "Galu galā mēs nonācām pie interneta resursa, kas saucas “Cisco Webex”. Tā sistēma ļauj ļoti elastīgi strādāt tieši pasniedzējam," stāsta Pastars.

Tā kā Līvānu 1.vidusskolā ir tikai dažas zviedru valodas stundas nedēļā, iespēja mācīt attālināti ievērojami atvieglo Latvijas Kultūras akadēmijas pasniedzējas ikdienu. Programma dod iespēju ne tikai sarunāties, bet arī parādīt dažādus mācību materiālus.

"Protams, ir arī dažādi izaicinājumi, piemēram, varbūt internets kādreiz nav uzdevumu augstumos vai kāds ir aizmirsis austiņas un, sēžot vienā klasē, rodas dīvainas skaņas, bet kopumā man šķiet, ka šāds mācīšanās veids ir samērā efektīvs," saka zviedru valodas skolotāja Signe Kazāka.

Tā kā stundas notiek tiešsaistē interneta vidē, skolēniem nav obligāti jāatrodas klasē – viņi var pieslēgties mācību stundai arī no mājām vai citas vietas. Augstskolās šāda mācību forma jau ir pierasta, bet Līvānu 1. vidusskolas pedagogi pieļauj, ka ar laiku mācības tiešsaistē kļūs izplatītākas arī vispārējās izglītības iestādēs reģionos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti