Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Mājražotāji valsts atbalstu nejūt

Dienas ziņas

Rekonstruēts Talsu novada bērnu un jauniešu centrs

Līvānos vāc ziedojumus ērģeļu remontam

Līvānos vāc ziedojumus ērģeļu remontam

Latvijas dievnami ir bagāti ar senām un izcilām ērģelēm, tomēr ne visur tās ir saglabājušās. Līvānu Romas katoļu baznīcas ērģeles 1936. gadā būvējis slavenais ērģeļu meistars Herberts Kolbe, taču tām jau sen ir vajadzīgs remonts. Nelielu daļu no nepieciešamās summas saziedojuši vietējie uzņēmēji, tomēr ar to nepietiek, lai unikālais instruments turpmāk kalpotu līvāniešu kultūras dzīves bagātināšanai.

Līvānu katoļu baznīcas kora vadītāja demonstrē ērģeļu trūkumus. Jau no pirmajām notīm var noprast, ka ne visi taustiņi skan vienlīdz labi un precīzi. „Varbūt neprofesionālim un vienkāršai tautai varbūt arī liekas, ka gana labi. Bet (..) šie taustiņi nestrādā (..) es ieslēdzu otru,” saka Līvānu katoļu baznīcas kora vadītāja Rita Semeiko.

Līvānu dievnamā drīz noslēgsies remontdarbi, tāpēc draudzes ļaudis un arī baznīcas kora dalībnieki cer, ka sakārtotā baznīcā varēs skanēt arī skaista ērģeļu mūzika. Šobrīd ērģeļu remontam ir savākti ap 2000 latu, tomēr ērģeļu restaurācijai pavisam nepieciešami 10 000 latu.

„Ja mums būtu jau 3000 vai kopumā 5000, tad es domāju, ka tām ērģelēm jau kaut ko varētu sakārtot,” norāda Semeiko. Ērģeļu atjaunošana ne tikai atvieglos dievkalpojumu norisi, bet arī bagātinās Līvānu kultūras dzīves norisi. „Ja ir labas ērģeles, tu vari turpināt domāt, kā attīstīt kultūras dzīvi. Ja viņas nav labas, nu ko tu tur... ” pauž draudzes prāvests Juris Zarāns.

Iedzīvotāju vidū ziedojumu iniciatīvu atbalsta. „Man liekas, ka cilvēki pat neiespringst un neiedomājas to, ka tur varbūt ērģeles neskan vai varbūt tajā baznīcā ikdienā uz galvas tek. Un tad, kad tu reāli sastopies kopā ar tām problēmām, tad tu aizdomājies, ka kaut ko varētu uzlabot un cik būtu forši atnākt un paklausīties ērģeļmūzikas koncertu,” saka draudzes kora dalībnieks Oskars Bērziņš.

Līvānu katoļu draudzē ir ap 3000 ticīgo un korī dzied 20 dalībnieku. Draudzes prāvests vēlas izveidot arī bērnu kori, tomēr slikto ērģeļu dēļ tas pagaidām paliek tikai sapnis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt