Dienas ziņas

Bauskas Tautas teātrim – 60

Dienas ziņas

Diskutē par kūdras nozares attīstīšanu Latgalē

Top mūsdienīgu Latgales amatniecības vērtību mājvieta

Līvānos top mūsdienīgu Latgales amatniecības vērtību mājvieta

Līvānos top neparasts tūrisma objekts, kur mājas vidē vienkopus varēs aplūkot mūsdienīgus Latgales amatniecības izstrādājumus. Ideja par to, ka Latgales amatniekiem un mājražotājiem nepieciešama vieta, kur parādīt savus darinājumus, radās līvānietes Marikas Rudzītes-Griķes ģimenei.

Mūsdienīgu Latgales amatniecības vērtību mājvieta tiek veidota 1936. gadā celtā ēkā, kas agrāk kalpojusi kā šķūnis un kūts. Ar ēkas īpašnieces Emeritas Rubines un viņas meitas Marikas Rudzītes-Griķes iniciatīvu tagad šī vieta pārvērtusies par mājīgu vidi Latgales amatniecības izstrādājumiem.

"Vienā pusītē bija šķūnis, tur atradās tēva mašīna, bet šeit, kur mēs pašlaik stāvam, šeit bija patiešām kūts. Tajā pusītē bija vistiņas, sēdēja uz kārtiņas, bet netālu no viņām bija arī gotiņa, es pat esmu ganījusi govis. Bet te uz otru pusīti bija cūciņa, un te, kur es pašlaik stāvu, bija cūkas silīte," teica ēkas īpašniece Emerita Rubine.

Aptuveni 11 mēnešu laikā ēka pilnībā pārvērtusies, un tajā jau pamazām tiek iekārtoti interjera elementi. Ģimenes galvenais mērķis – popularizēt mūsdienu amatniecību, dodot iespēju ikvienam apskatīt, ar kādiem materiāliem un kādās tehnikās strādā Latgales amatnieki.

"Daudziem mazajiem uzņēmumiem, mazajiem amatniekiem vieniem pašiem ir diezgan smagi, tā ir tāda cīņa. Ja mēs gribam turpināt dzīvot Latgalē un palikt amatniecības jomā, ir jāmeklē jauni sadarbības projekti, lai tas būtu reāli vispār," norādīja projekta “Handmade Latgola” vadītāja Marika Rudzīte-Griķe.

Šobrīd plānota sadarbība ar aptuveni 25 līdz 30 amatniekiem no visas Latgales. Viņu vidū arī līvāniete Inga Salmiņa, kura nodarbojas ar stikla kausēšanu. "Manuprāt, ļoti laba sadarbības ideja. Tas, kas man vislabāk patīk, tieši tā ideja, ka šie izstrādājumi ir nevis veikala plauktos, bet viņi ir vidē. Tas ir uzreiz arī redzams, kā viņš tiek lietots," teica stikla māksliniece Inga Salmiņa.

Finansējumu projekta īstenošanai ģimene piesaistīja gan "Leader" programmā, gan uzrunājot privātpersonas un uzņēmumus. Plānots, ka mūsdienīgu Latgales amatniecības vērtību mājvieta “Handmade Latgola” durvis apmeklētājiem vērs šī gada decembrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt