Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Berģu skolai par 9,3 miljoniem būvē piebūvi

Dienas ziņas

Amata aicina laivotājus

Līvānos izveidots gājēju pārvads pār dzelzceļu

Līvānos beidzot izveidots gājēju pārvads pār dzelzceļu

Daudzu gadu garumā Līvānos nebija iespējas pilsētas vidū esošo dzelzceļu šķērsot droši pa piemērotiem ceļiem. Līdz šim pilsētā darbojās tikai viena oficiāla dzelzceļa šķērsošanas vieta, kas atrodas salīdzinoši tālu no ceļa, pa kuru ikdienā iedzīvotāji dodas uz darbu un jauniešu centru. Nupat izbūvēts pārvads, un drīzumā noslēgsies arī apkārtējās teritorijas labiekārtošana.

Dzelzceļa šķērsošana Līvānu pilsētā sagādāja būtiskas grūtības iedzīvotājiem jau vairākus gadus. Dzelzceļš pilsētā atrodas starp dzīvojamo un industriālo rajonu. Līdz šim līvānieši likumīgi dzelzceļu šķērsot varēja tikai vienuviet – pa gājēju pāreju, kas atrodas pusotra kilometra attālumā no jaunizbūvēta tilta.

Lai arī pārvada projekta izstrādes darbi sākušies jau pirms pieciem gadiem, ilgu laiku nav rasts finansējums projekta realizācijai - gaidītais atbalsts no Latvijas Dzelzceļa un Satiksmes ministrijas tā arī nav saņemts.

Šī gada sākumā lielākā daļa projekta finansējuma apgūta no Eiropas Savienības struktūrfondu līdzekļiem.

“Cilvēki gāja, tālāk ir iemīta taciņa, gāja, zem vilcieniem līda, lai nokļūtu līdz darba vietām. Un tilts bija jāizbūvē, lai radītu drošu vidi, gan cilvēkiem, kas iet ar kājām, gan cilvēkiem, kas brauc ar riteni uz darbu, un invalīdiem, jo ir speciālas rampas paredzētas, ar uzbrauktuvi, lai var šķērsot dzelzceļu droši,” stāstīja Līvānu novada domes būvinženieris Ainārs Skromāns.

Tilta būvniecība izmaksāja aptuveni 700 000 eiro. Iedzīvotāji ir vienisprātis, ka tilts bija nepieciešams jau sen – gan pilsētā strādājošajiem, gan jauniešiem, kuri pa tiltu var nokļūt līdz Līvānu jauniešu kvartāla ēkai.

Daudzi vēl šodien atminas traģiskus dzelzceļa šķērsošanas nelaimes gadījumus, ko esošais gaisa pārvads būtu varējis novērst.

“Notikumi bija dažādi, gan cilvēki gāja bojā, gan daudz kas tāds, tik notikumu bijis, protams, ka tilts vajadzīgs, tik gadus jau cilvēki prasīja. Mēs esam ļoti priecīgi un apmierināti,” sacīja Līvānu iedzīvotāja Marina.

“Caur vagoniem līdām, bet tur arī policija cik reizes ķēra, gadījās trāpīties, brīdinājumus rakstīja, tā ka ir labi, ka izveidoja tiltu,” atzina Līvānu iedzīvotājs Aleksandrs.

Pilnībā pabeigt gaisa pārvada pār dzelzceļu būvniecības darbus paredzēts šī gada oktobra beigās. Tomēr par finansējuma saņemšanu Līvānu novada domes darbiniekiem ir divējādas emocijas, jo tas saņemts, pateicoties rūpniecības zonas novietojumam, un ir primāri paredzēts nevis iedzīvotāju drošībai, bet gan uzņēmējdarbības attīstīšanai pilsētā. Projektā rekonstruēs arī gaisa pārvadam piegulošo ielu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt