Līvānos atsāk darbu Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) janvārī pārtrauca divu filiāļu darbību – Līvānos un Siguldā. Šāds lēmums tika pieņemts, lai palielinātu Rīgas un Jēkabpils nodaļu klientu apkalpošanas kapacitāti un samazinātu rindas. Tagad, pateicoties pašvaldību iesaistei un atbalstam, gan Siguldā, gan Līvānos darbu PMLP ir atsākusi. Taču citviet Latgalē PMLP turpina optimizāciju.

Līvānos atsāk darbu Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Lai dotos uz PMLP Līvānu filiāli, ir iepriekš jāpierakstās, zvanot uz Līvānu novada Valsts un pašvaldības vienotā klientu apkalpošanas centra tālruni. Iedzīvotājiem tagad divas reizes mēnesī būs iespējams apmeklēt filiāli. Pakalpojums ir pieprasīts, jo pirmajās dienās pieraksts divām dienām tika aizpildīts. Šobrīd uz nākamo reizi, kas ir 13. aprīlī, viss jau aizņemts.

Pieraksta veidošana nav vienīgais, ko uzņēmusies darīt pašvaldība, lai PMLP atkal atsāktu darbu Līvānos. Uz Līvāniem dodas strādāt divi darbinieki, kurus pašvaldība no Daugavpils ved ar savu transportu. PMLP pārstāve Madara Puķe norāda, ka, pašvaldībai uzņemoties segt daļu izdevumu, pārvalde var turpināt strādāt.

„Jā, mums ir ļoti veiksmīga sadarbība ar Līvānu pašvaldību, viņi mums ir nākuši pretī, nodrošina mums telpas, tāpat arī nodrošina pieraksta organizēšanu, līdz ar to tas mums ļauj turpināt viņiem sniegt pakalpojumu šādā veidā. Jā, arī ar Siguldas pašvaldību mums izdevās vienoties par ļoti labu risinājumu, tur mēs turpinām apkalpošanu piecas dienas nedēļā. Mēs esam pat palielinājuši apkalpošanas dienu skaitu,” stāsta Puķe.

Līvānu novada domes priekšsēdētāja vietniece Ginta Kraukle uzsver, ka iedzīvotājiem ir būtiski pakalpojumu saņemt pēc iespējas tuvāk savai dzīvesvietai, tāpēc pašvaldība vienojusies ar pārvaldi. Tomēr tā nebūt neesot laba prakse, uz pašvaldību pleciem uzlikt papildu finanšu slogu, lai valsts pakalpojumi būtu pieejami.

„Mūsu esošais cilvēkresurss arī tiek noslogots, protams, mēs to darām, jo iedzīvotājiem šis pakalpojums ir jānodrošina, bet tas nav vienkārši šajos apstākļos, šajos budžeta apstākļos, kad pieaug visas izmaksas, un pašvaldībām šobrīd ir ļoti grūti savas funkcijas izpildīt. Tas ir valstiskā līmenī skatāms jautājums, lai šie valsts sniegtie pakalpojumi, kas ir svarīgi iedzīvotājiem, reģionālajos centros būtu saglabāti. Un šeit vajadzētu valstiskāku risinājumu un redzējumu, ņemot vērā šo ģeopolitisko situāciju, ļoti svarīgi stiprināt reģionus,” skaidro Kraukle.

Līvānos ir izdevies saglabāt filiāli, taču no 22. aprīļa plānots slēgt PMLP Krāslavas nodaļu.

Šis lēmums nepatīkami pārsteidzis Krāslavas novada iedzīvotājus, atzīst novada priekšsēdētājs Gunārs Upenieks. Un, kā norāda Upenieks, pierobežā šis nebūt nav vienīgais pakalpojums, kuru plānots samazināt.

„5. aprīlī tiekamies ar valsts prezidentu Daugavpilī. Tas būs viens no jautājumiem, jo ne tikai šī struktūra tiek samazināta. Es domāju, ka jūs arī neticēsiet, ka ārkārtas situācijas apstākļos šodien tiek samazināta policija, tiek samazināta ātrā palīdzība pierobežā. Es zinu Līvānu gadījumu, mēs šodien par to runājām. Mēs esam runājuši par policiju ar Saeimas komisiju, Rancāna kunga vadībā bija šeit Krāslavā tikšanās, bet viss turpinās,” uzsver Upenieks.

Saistībā par PMLP darbību Krāslavas novada pašvaldība piedāvā par saviem līdzekļiem nodrošināt telpas, taču šobrīd nav zināms, vai darbu Krāslavā pārvalde turpinās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt