Linkaits par ASV sankcijām pret Lembergu: Svarīgi ātri un skaidri norobežoties no saistītajām struktūrām

Pēc tam, kad ASV lēma globālajā Magņitska sankciju sarakstā iekļaut Aivaru Lembergu un četras Latvijā bāzētās organizācijas, Latvijai ir svarīgs ātrs un skaidrs lēmums norobežoties no sarakstā minētajām personām un struktūrām, intervijā Latvijas Radio sacīja satiksmes ministrs Tālis Linkaits (Jaunā konservatīvā partija).

Tālis Linkaits par Aivara Lemberga iekļaušanu ASV “melnajā sarakstā”Latvijas Radio

  Valdībā otrdien, 10. decembrī, plānots spriest par tālāko rīcību pēc tam, kad ASV nolēma vērst sankcijas pret smagos noziegumos apsūdzēto un no pienākumu pildīšanas atstādināto Ventspils mēru Aivaru Lembergu un Ventspils brīvostas pārvaldi.

  Linkaits norādīja, ka Ventspils brīvosta ir viens no būtiskākajiem Latvijas tranzīta sistēmas elementiem. Tāpēc jebkādas darbības ierobežošana, piemēram, norēķināšanās ar Ventspils brīvostas pārvaldi par tās sniegtajiem pakalpojumiem varētu ietekmēt brīvostas darbību.

  „Jāsaprot, ka Ventspils brīvostas pārvalde pārrauga faktiski otru lielāko ostu Latvijā, tās kravu apgrozījums ir gandrīz 20 miljoni tonnu gadā, tur strādā vairāk nekā 2000 darbinieku. Faktiski tas ir viens no mūsu tranzīta sistēmas viens no pamatelementiem. Tāpēc jebkādas darbības, kas varētu kaitēt mūsu tranzīta plūsmai un arī šiem uzņēmumiem un uzņēmējiem, kuri strādā Ventspils ostā un nav saistīti ar Lemberga kungu, mums būtu jāmēģina novērst vai vismaz mazināt. Svarīgākais ir ātrs un skaidrs lēmums norobežoties un nodalīties no minētajām personām un struktūrām,” uzsvēra ministrs.

  Tā kā sankciju sarakstā iekļuvusi arī Ventspils Attīstības aģentūra, Biznesa attīstības asociācija un Latvijas Tranzīta biznesa asociācija, ministrs aicina uzņēmējus, īpaši valsts kapitālsabiedrības norobežoties no dalības tajās, lai netiktu traucēta uzņēmumu darbība. Linkaits pastāstīja, ka valsts kapitālsabiedrības, kas ir biedri Latvijas Tranzīta biznesa asociācijā, tiks aicinātas to atstāt, lai nekādas tiešas vai netiešs sekas nevarētu ietekmēt Latvijas valsts uzņēmumu darbu.

  “Šajā brīdī ir svarīgs ātrs un skaidrs lēmums jebkādā veidā norobežoties un nodalīties no šīm minētajām personām un struktūrām,” sacīja ministrs.

  Taujāts par iespējamo valdības atbalstu iecerētajām izmaiņām, viņš situāciju sauca par neordināru un pauda cerību saņemt vajadzīgo atbalstu.

  Valdība lems, kā mazināt ASV sankciju ietekmi VentspilīJānis Kincis

   Savukārt Latvijas Tranzīta biznesa asociācijas izpilddirektors Ģirts Verners Latvijas Radio norādīja, ka sankcijām nekāda tieša ietekme uz asociāciju nav. Tāda būtu, ja asociācijas biedri vairs nespētu maksāt dalības naudu.

   “Tranzītbiznesa asociācijai nav nekādu pārskaitījumu nekādām organizācijām vai fiziskām personām, izņemot algas izpilddirektoram, prezidentam un galvenajam grāmatvedim. Asociācijas budžeta ieņēmumu daļa veidojas no biedru iemaksām un nedaudz no pakalpojumiem, un problēmas varētu rasties tajā mirklī, kad kādam no asociācijas biedriem tiek slēgti konti un sankciju dēļ nevarētu samaksāt biedra naudu,” norādīja Verners.

   KONTEKSTS:

   ASV iekļāvusi smagos noziegumos apsūdzēto un no pienākumu pildīšanas atstādināto Ventspils mēru Aivaru Lembergu globālajā Magņitska sankciju sarakstā, liecina ASV Finanšu ministrijas Ārvalstu aktīvu kontroles biroja (OFAC) paziņojums. ASV paziņojumā Lembergs nosaukts par oligarhu; uzskaitīti vairāki iemesli iekļaušanai sarakstā.

   Lembergs ASV sankciju sarakstā iekļauts, balstoties uz tā dēvēto Magņitska likumu. Vēl sankcijas noteiktas pret četrām organizācijām, tostarp Ventspils brīvostas pārvaldi.

   Kļūda rakstā?

   Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

   Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

   Latvijā
   Ziņas
   Jaunākie
   Interesanti