Labrīt

PVD: Rudenī varētu turpināt mežacūku izšaušanu Āfrikas cūku mēra apturēšanai

Labrīt

ZM arvien cer, ka pētnieki iesaistīsies bīstamās suņu slimības izpētē

Limbažu novadā segs arī tēriņus par skolēnu braukšanu uz profesionālajām skolām

Limbažu novadā segs arī tēriņus par skolēnu braukšanu uz profesionālajām skolām

Limbažu novada pašvaldība nolēmusi segt skolēnu sabiedriskā transporta tēriņus braukšanai arī uz profesionālajām izglītības iestādēm, Latvijas Radio stāstīja vietējā laikraksta "Auseklis" redaktore Regīna Tamane.
 

Pēc viņas sacītā, Ministru kabineta noteikumi paredz, ka pašvaldība sedz izdevumus skolēniem braukšanai no dzīvesvietas uz vispārējās izglītības iestādēm.

Limbažu novads savos saistošajos noteikumos, kas varētu spēkā stāties maijā, paredzējis, ka 100% segs transporta izdevumus braukšanai pašvaldības teritorijā arī uz profesionālās ievirzes izglītības iestādēm - mākslas, mūzikas un sporta skolām.

Iepriekš par šādu iespēju interesējušies Limbažu novada iedzīvotāji, un šis priekšlikums arī guvis vietvaras deputātu atbalstu. Sākotnēji bija doma segt pusi no izdevumiem, taču beigās nolemts segt visus sabiedriskā transporta tēriņus.

Limbažu mūzikas skolas direktors Viktors Ņikandrovs ir ļoti apmierināts ar tādu deputātu lēmumu. No 200 skolas audzēkņiem aptuveni 40 brauc no laukiem. Viņu vidū ir arī mazturīgie, tāpēc ir arī gadījumi, kad, taupot līdzekļus, bērns stundas apmeklē reizi, nevis divas reizes nedēļā, kā vajadzētu. Ir gadījies, kad pedagogs arī iedod bērnam naudu mājupceļam.

Mūzikas skolas direktors stāsta, ka stundas mēģina piemērot sabiedriskajam transportam. Tiesa, Lādezera pamatskolas direktore Taiga Plitniece uzskata, ka visi lauku bērni šo atbalstu izmantot nevarēs. Lauciniekiem sabiedriskais transports nereti vajadzīgajā laikā nav pieejams, tāpēc viņi izlīdzas citādāk.

Šogad Limbažu novada dome paplašinājusi to skolēnu loku, kuri var saņemt brīvpusdienas. Kā zināms, valsts brīvpusdienas apmaksā 1.-4. klašu skolēniem, tālāk jau ir pašvaldības labā griba. Jau līdz šim Limbažu novada skolās brīvpusdienas no pašvaldības budžeta sedza 5. un 6. klases audzēkņiem, kā arī piecgadīgajiem un sešgadīgajiem audzēkņiem bērnudārzos. Šogad brīvpusdienas saņem arī 7. klases skolēni.

Situācija kaimiņnovados ir ļoti dažāda. Piemēram, Alojas novada skolās visi audzēkņi ēd brīvpusdienas, pašvaldība tātad sedz ēdināšanu no 5. līdz 12. klasei.

Jau piekto gadu Limbažu novadā prēmē vidusskolēnus, piešķirot tiem stipendijas par labām un teicamām sekmēm. Tādējādi pašvaldība vēlas mudināt skolēnus labāk mācīties, kā arī motivēt mācības turpināt Limbažos, piesaistot skolēnus arī no citiem novadiem 

Skolēns, kuram iepriekšējā mācību semestrī vidējā atzīme ir vismaz 7, saņem 15 eiro mēnesī, atzīme līdz 8 – 22 eiro, bet tie, kuriem mācībās vidējā atzīme ir virs 8 – 30 eiro.

Šobrīd stipendijas saņem 51 skolēns, no tiem lielākā daļa – 34 – saņem augstāko stipendiju. Mēnesī kopā no pašvaldības budžeta viņiem tiek izmaksāti 1366 eiro.

Limbažu novada pašvaldībā izglītības jomai tiek atvēlēta liela daļa no budžeta - šogad tie ir 46,1%.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt