Dienas ziņas

Pieaug interese par klientu apkalpošanas centriem

Dienas ziņas

Top žogs uz Latvijas-Krievijas robežas

Limbažu novadā piešķir jaunas adreses

Limbažu novadā jaunas adreses piešķir vairāk nekā 300 īpašumiem

Limbažu novadā ir sākusies gluži vai māju pārkristīšanas revolūcija - pie jaunām adresēm tikuši vairāk nekā 300 adresāti. 

Pašvaldība bija saņēmusi Valsts zemes dienesta (VZD) vēstuli, kurā bija norādītas novada ciemu ielas, kurās īpašumiem nepieciešams mainīt adresi.

Pērn decembrī Ministru kabineta pieņemtie Adresācijas noteikumi paredz, ka pilsētās un ciemos, kur ir ielas, apbūvei domātajai zemes vienībai vai ēkai jāpiešķir numurs ar piesaisti ielas nosaukumam. Tas nozīmē, ka līdzšinējie māju nosaukumi ir jāaizstāj ar attiecīgo numuru.

Limbažu novada domē pastāstīja, ka par adrešu maiņu pašvaldība laikus informējusi iedzīvotājus. Limbažu un Vidrižu pagastā cilvēki arī aktīvi iesaistījušies šajā procesā, iesakot sev tīkamus ielu nosaukumus. Pamatā ielu vārdi izraudzīti saistībā ar to, kur tā atrodas vai arī uz kurieni ved. Gandrīz katrā ciemā ir Skolas, Centra, nereti arī Ambulances iela.

Skaidrs, ka kaut kādas izmaiņas nes sev līdzi arī neziņu un neapmierinātību. Šobrīd nekādas pretenzijas par adrešu maiņu nav izskanējušas. Sarunās ar pagastu pārvaldniekiem izskanēja, ka gan jau tādas būs, jo iespējams, ka visi cilvēki vēl šobrīd nezina, ka viņu īpašumam mainīta adrese.

Uzrunātie pašvaldības darbinieki gan atzina, ka īpašumu piesaiste ielām atvieglos operatīvajiem dienestiem nelaimes brīdī vieglāk orientēties nepazīstamā vidē.

Arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāvis Aivis Kārkliņš piekrita, ka šāda adrešu sakārtotība palīdzēs operatīvo dienestu darbā. Viņš gan aicina cilvēkus, kas sauc pēc palīdzības, precīzi nosaukt apdzīvoto vietu, kurp jābrauc, jo nu vienāda nosaukuma ielas būs gan vairākos ciematos, gan pilsētās.

Lēmums pieņemts, bet dabā pēc ielu nosaukumiem un numuriem uz mājām tik drīz vēl orientēties nevarēs. Jo ielu nosaukumu norādes vēl lielākajā daļā ciemu nav uzstādītas. Daļēji tas veikts Skultes pagastā, bet citviet tam vēl tikai gatavojas. Novada saistošie noteikumi paredz, ka ielu nosaukumu plāksnes jāuzstāda līdz 2018. gada oktobrim.

Salīdzinājumam Salacgrīvas un Alojas novadā lielos apjomos adrešu maiņas, piesaistot īpašumus ielām, nav paredzamas. Piemēram, Salacgrīvas novadā tāda apjomīga darbošanās, kad vienā ciemā – Tūjā – bija jānomaina vairāk nekā 100 adrešu, notika pirms gadiem trim četriem, bet noteikti gaidāmas vēl kādas izmaiņas, informē VZD.

Piemēram, Alojas novada Braslavas pagastā šobrīd aktuāli būs pārskatīt kādus padsmit vienādos īpašumu nosaukumus.

Situācija, ka vienā ciemā mājām diviem vai pat trim īpašumiem ir vienādi nosaukumi, izveidojās pēc administratīvi teritoriālām reformām. Katrā ciemā ir mājas ar "Kalniņu", "Bērziņu", "Lejiņu"'  un līdzīgiem vārdiem.

Zemes lietu speciālistes atzīst, ka šis process īpašniekiem ir pat sāpīgāks, jo jāizšķiras, kurš mainīs mājas vārdu un uz kādu. Salacgrīvas novadā, to darot, divos gadījumos nonākts pat līdz tiesvedībām.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti