Limbažu domē konceptuāli atbalsta ieceri novadam pievienot Staiceles pilsētu un pagastu

Vairākums jeb 10 no 14 Limbažu novada domes deputātiem ceturtdien nolēma konceptuāli atbalstīt ieceri par Staiceles pilsētas un pagasta teritorijas pievienošanu Limbažu novadam. Iesniegumu ar lūgumu izskatīt šādu iespēju domē iesniedza pieci Alojas novada deputāti.

Šis nav pirmais gadījums, kad Staicele mēģina atdalīties no Alojas novada. Staicelieši arvien ir uzsvēruši, ka viņu teritorija Alojas novadā apvienota 'labprātīgi piespiedu kārtā'. 2010.gadā viņi jau mēģināja nodalīties no tā - toreiz Alojas novada dome akceptēja staiceliešu vēlmi un novada robežu maiņu, notika arī publiskā apspriešana, kur vairums respondentu atbalstīja to. Tomēr 2013.gada februārī Saeima neakceptēja Staiceles atdalīšanu no Alojas novada.

Atdalīšanās jautājums atkal aktualizējās šī gada sākumā, protestējot pret izglītības iestāžu reorganizāciju pašvaldībā un Staiceles vidusskolas iespējamo slēgšanu. Šoreiz Staicele vairs nepieprasa neatkarību, jo saprot - Saeima neakceptētu pašvaldību sadrumstalošanu.

Tāpēc staicelieši uzskata, ka ir īstais laiks rīkoties, lai pievienotos Limbažu novadam, kas ir reģiona centrs. Ceturtdien Limbažu novada domes sēdē Alojas deputāti Agris Rubenis un Jānis Bakmanis, kuri parakstījuši iesniegumu, skaidroja - šis solis tiek sperts, jo, atrodoties Alojas novadā, Staicele neredz savas attīstības iespējas. 

Limbažu deputāti, izskatot iesniegumu, sprieda, ka kaut kas nenotiek īsti pareizā secībā - nav Alojas novada domes lēmuma, nav noskaidrots pašvaldības iedzīvotāju viedoklis. Vēstules iesniedzēji gan pamatojās uz agrāk notikušo cilvēku aptauju.

Šaubas dažos lēmējos izraisīja arī tas, ka Staiceles pilsētas un pagasta teritorijai un Limbažu novadam nesaskaras robežas.

Tomēr sēdē arī izskanēja, ka Latvijā ir pāris precedenti – novadi, kuru teritorija nav ģeogrāfiski vienota. Rezultātā Limbažu deputāti vienojās, ka viņu lēmums nav izšķirošs, bet tik vien kā signāls - Limbažu novads ir atvērts iespējai paplašināties.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Kristīne Kļaveniece skaidro, ka Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums paredz: grozot novadu robežas, ir jāveido ģeogrāfiski vienota novada teritorija.

Staiceles pievienošana Limbažu novadam būtu nelikumīga, norāda VARAM.

Ministrija norāda, ka vienīgā iespēja varētu būt apvienot Alojas un Limbažu novadu, ja abas pašvaldības tā nolemtu un iedzīvotāji to atbalstītu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti