Ārpus Rīgas

Liepājā palielinās finansiālo atbalstu audžuģimenēm

Ārpus Rīgas

Mēneša laikā Rēzeknes ebreju kapi demolēti piecas reizes

''Ausekļa'' redaktore Regīna Tamane par līdzmaksājumu ieviešanu Limbažu sporta skolās

Limbažos strīdi par vecāku līdzmaksājuma ieviešanu par sporta skolas apmeklējumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Starp Limbažu novada pašvaldības un Sporta skolas vadību izvērsušās domstarpības par vecāku līdzmaksājuma ieviešanu profesionālās izglītības iestādes apmeklējumam, Latvijas Radio programmā "Labrīt" stāstīja reģionālā laikraksta "Auseklis" galvenā redaktore Regīna Tamane.

Patlaban Limbažu novada pašvaldībā tiek spriests par vecāku līdzmaksājuma ieviešanu Limbažu un Salacgrīvas novada sporta skolā. Šī ideja nav jauna, par to jau ir runāts vismaz gadu. Pašvaldībā uzskata, ka nav taisnīgi – abās pārējās profesionālās ievirzes izglītības iestādēs novadā – Mūzikas un Mākslas skolā – šāds līdzmaksājums ir (10 eiro mēnesī), bet Sporta skolā vienīgajā nav. Uz to esot norādījis arī revidents. Tāpat tiek uzskatīts, ka, maksājot savu artavu un slēdzot līgumu ar skolu, vecāks būtu līdzatbildīgāks par to, vai viņa bērns tiešām apmeklē nodarbības. Jo nereti bērni piesakās dažādām nodarbēm, bet beigās viņa nav nekur.

Jau bija sagatavots lēmumprojekts izskatīšanai Limbažu novada deputātiem augustā, tomēr pēdējā brīdī to neiekļāva darba kārtībā. Viens no iemesliem atlikt tā izskatīšanu, ka arī šai skolai projektā līdzmaksājums bija plānots 10 eiro apmērā. Pašvaldībā izskan viedokļi, ka varētu noteikt pārejas laiku vai arī paredzēt mazāku summu – 3 vai 5 eiro.  

Limbažu un Salacgrīvas sporta skolas direktore Diāna Zaļupe iebilst pret vecāku līdzmaksājumu. Viņa uzskata, ka līdz ar to varētu samazināties audzēkņu skaits. 1. septembrī to bija aptuveni 560. Vecāki nevarēs (varbūt arī negribēs) maksāt, jo jau tagad ļoti daudz izdod par sporta tērpiem, apaviem, tāpat līdzmaksājumiem nometnēm, braucieniem uz sacensībām. Tas, pēc direktores domām, arī atšķir sporta skolu no abām pārējām profesionālās ievirzes izglītības skolām, kur vecāku līdzmaksājums ir noteikts. Sportisti gada laikā piedalās 30-40 sacensībās, kur jādod līdzi nauda arī pusdienām, Mākslas un Mūzikas skolā izbraucieni ir salīdzinoši reti. Protams, mazturīgajiem ir noteikti arī atvieglojumi, bet novērots, ka ne visi vēlas atklāti sevi atzīt par tādiem un nepieciešamās izziņas skolā neiesniedz. Un tas notiktu laikā, kad tiek uzsvērta sportisko aktivitāšu nepieciešamība.

Papētot situāciju ar vecāku līdzmaksājumiem kaimiņnovados, atklājās, ka sptaujātajās – Cēsīs, Valmierā, Rūjienā, Smiltenē, Ādažos - tādi ir: 4 vai 5, citviet 15 eiro mēnesī. Limbažu un Salacgrīvas novads ir viens no retajiem valstī, kur līdzmaksājums vēl nav ieviests.

"Bet kādēļ arī mūsu pašvaldības nevarētu no pārējām atšķirties ar kaut ko labu? Ar to, ka visiem bērniem dodam iespēju nodarboties ar sportu bez šī maksājuma? – retoriski jautā skolas direktore.

Šī sporta skola ir vienīgā, kura pieder diviem novadiem, tāpēc maksājuma ieviešanai vajadzēs gan Limbažu, gan Salacgrīvas novada deputātu atbalsts. Līdzīgi kā sporta skolas direktore arī Salacgrīvas novada domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs uzskata, ka nevar likt vienlīdzības zīmi starp sporta un citu profesionālās ievirzes izglītības iestādēm. Bērna palaišana sporta skolā un ar to saistītās aktivitātes, viņaprāt, vecākiem tomēr izmaksā dārgāk. Abu novadu deputāti šo jautājumu vēl nav apsprieduši. Pagājušonedēļ notika skolas Uzraudzības padomes sēdē, kurā nolemts vispirms runāt ar sporta skolas treneriem un audzēkņu vecākiem. Tas iecerēts oktobra sākumā.

Sporta skolā mācās 560 audzēkņi.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti