Latvijas himnā ir gandrīz 150 burti, un audējas lēš, ka josta sanāks apmēram 16 metrus gara. Josta top speciāli šai aktivitātei gatavotās stellēs, tās pamats būs austs, savukārt burti izšūti. Jostas darināšana jāpabeidz līdz Latvijas dzimšanas dienai 18. novembrī, un limbažnieki cer, ka viņiem talkā nāks arī daudzi citi Latvijas iedzīvotāji.
„Aust varēs nākt jebkurš, kurš vēlas, vienalga no kura Latvijas novada, jebkurš cilvēks, kurš vēlas atstāt savu novēlējumu Latvijai. Jo tā doma ir – es un ko es vēlu savai Latvijai. Ne tikai vārdos, bet arī darbos,” aicina TLMS „Dzilna” vadītāja Baiba Vaivare.
Tātad - jo garāka taps josta, jo pildīsies arī īpaši iesietās Tautas svinīgās lūgšanas aušanas grāmatas lappuses. Tā būs kā liecība tam, kas un kā jostu darinājuši, saka Vaivare:
„Katrs ierakstīs, kad ieauda, kas ieauda. Ar D burtu sākot, un savu vēlējumu Latvijai. Otrā pusē būs katra audēja attēls, kā viņš auž. Un tā mums būs burtiņu pa burtiņam, tā mēs iesim uz priekšu, kamēr grāmata būs pilna.”
Dienā, kad sākās Latvijas himnas aušana, limbažnieki pulcējās uz muzikālās apvienības „Rakstu raksti” Spēka dziesmu koncertu. Pirms tam stellēs paguva sēsties arī mūziķe Kristīne Kārkle-Puriņa. Viņa stāsta, ka piedzīvojusi vairākus brīžus, it īpaši ārvalstīs, kad dziedot Latvijas himnu jutusies tiešām aizkustināta:
„Pilnīgi sirds ietrīcas aiz tā lepnuma, ka tu nāc tieši no Latvijas un, dziedot himnu tieši būdama ārzemēs, tu sajūti to Latvijas garšu, Latvijas būtību, Latvijas skaistumu. Tā kā es domāju, jā tas visvairāk izpaužas tieši esot ārvalstīs.”
Jostas aušana notiek gadā, kad himnas autoram Baumaņu Kārlim varam svinēt 180. dzimšanas dienu. Mēneša beigās viņa dzimtajā Viļķenes pagastā notiks arī komponistam veltīts pasākums „Himnas goda diena”.