4. studija

Kā rodas bedres - vai Latvijā ceļus negrib vai neprot uzturēt?

4. studija

Neizpildīts pasūtījums: kas var noiet greizi pat, ja ir noslēgts līgums?

Šoks: pēc Latvijas pilsoņa pases jādodas četrrāpus!

Limbažos pensionārei ar kustību traucējumiem pēc pases uz otro stāvu nācies rāpot

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Pensionāre ar kustību traucējumiem Limbažos, lai nokļūtu otrajā stāvā izvietotajā pasu daļā un iesniegtu visus nepieciešamos dokumentus, pa kāpnēm bija spiesta pārvietoties rāpus. Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) ilgstoši lūgusi iespēju atrast tai telpas pirmajā stāvā, un tagad sola situāciju risināt, vēstīja LTV raidījums “4. studija”.

PMLP telpas Limbažos atrodas policijas ēkā, otrajā stāvā. Ēkā par vides pieejamību cilvēkiem ar kustību traucējumiem vai mammām ar ratiņiem ir padomāts tikai pie ēkas ieejas. Uzbrauktuve ir,  bet iespējas tikt uz otro stāvu nav.

Tādēļ ārkārtīgi nepatīkamā situācijā nonāca kāda pensionāre, kurai ir gūžas problēmas.

Madara, kura tajā brīdī atradās blakus un mēģināja palīdzēt pensionārei, stāstīja, ka sirmgalvei ir “gūžas problēmas un viņa teica, ka viņai vispār nav spēka kājām”. “Uznest, loģiski, mēs viņu nevarējām, jo mēs bijām divas sievietes. Pa tām iekšas trepītēm ar to palīglīdzekli uziet viņa nevarēja, viņa pieturēties arī nevarēja, viņa teica, ka viņai nav tik stipras kājas un viņa vienkārši rāpoja.

Viņa vienkārši rāpoja pa tiem pakāpieniem. Darbinieki pateica, ka tur nav alternatīvas nokļūt, un viņi neiznāca pat no kabineta, un tur nebija neviena cita cilvēka, ko viņiem apkalpot,” stāstīja Madara.  Kundze lēnām rāpojusi uz otro stāvu, lai iesniegtu dokumentus pasei.  

Madara par piedzīvoto situāciju ir uzrakstījusi arī iesniegumu Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes vadībai.

Pārvalde atzīst, ka šāda situācija diemžēl ir ne tikai Limbažos, bet arī Valkā, kur arī cilvēkiem jānokļūst otrajā stāvā pašu spēkiem.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes pārstāvis Ģirts Pommers stāstīja, ka galvenā bija komunikācijas problēma. “Skaidrs, ka mums ir prakse. Mēs apzināmies, ka cilvēkiem ir ierobežotas kustības, ir arī invalīdi, bet šādos gadījumos, kad viņiem ir jāierodas šeit, lai iesniegtu dokumentus, viens no variantiem, ka notiek sazvanīšanās. Skaidrs, ka mūsu interese ir palīdzēt.

Šis gadījums ir pirmais vēsturē, un mēs atzīstam, ka šāda situācija ir izveidojusies,” sacīja Pommers.

Pārvaldes teritoriālajā nodaļā neslēpj, liels atbalsts cilvēku nogādāšanā uz ēkas otro stāvu ir papildspēki - līdzi atnākušie ģimenes locekļi, kā arī iestādes kaimiņi - policisti. Protams, gadās, ka nav neviena palīga. 

Raidījums novēroja, iestādē nav izvietota neviena informējoša zīme ar telefona numuru, lai izsauktu palīgus. Tāpat nav arī zvana pogas.

“Mēs esam uzrakstījuši oficiālu vēstuli gan Valsts policijai, gan Iekšlietu ministrijai izskatīt iespēju, mums kā pārvaldei iedot telpas ēkas pirmajā stāvā vai arī mēģināt ierīkot ārējo liftu.  Šis nepatīkamais gadījums ir rosinājis, un ir reāla rīcība, lai mainītu šo situāciju,” sacīja Pommers.

Kamēr Pilsonības un migrācijas pārvaldes darbinieki plāno, kā situāciju labot, ir labā ziņa - sirmajai kundzei, kurai nācās izrāpot šo ceļu, dodoties pēc pases, vairs nebūs jārāpo uz otro stāvu. Viņas dokumentu nonesīšot un iedošot tieši rokās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti