Dienas ziņas

Teroraktos Šrilankā 207 upuri

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Izveidota ekspozīcija «Sudraba Limbaži»

Limbažos jauna ekspozīcija «Sudraba Limbaži» uz Rīgu pārceltā «Dzīvā sudraba muzeja» vietā

Gada sākumā, kad "Dzīvā sudraba muzejs" pārcēlās no Limbažiem uz Rīgu, limbažnieki sāka domāt, kā sudraba stāstu Limbažos turpināt. Nu vecā pilsētas rātsnama pagraba velvēs iekārtota jauna ekspozīcija "Sudraba Limbaži". 

Pēdējo gadu laikā daudzi Limbažu kultūras un sporta  pasākumi nesa sudraba vārdu - "Sudraba asaka", "Sudraba slidas", "Sudraba airi". Jaunajā ekspozīcijā nu apskatāmi apbalvojumi, kas izgatavoti šīm sacensībām, tāpat meklēti priekšmeti Limbažu muzeja krājumā, apzināta arī vēsture - zināms, ka sudrabkaļi pilsētā darbojušies jau 17.gadsimtā. Ekspozīcijas iekārtotāji atzīst - nevēlējāmies pazaudēt šo stāstu, ar ko pilsēta jau bija ieguvusi atpazīstamību.

"Mēs savulaik stāstījām, ka sudraba muzejs ir tāds kā sudraba āķītis, kas piesaista apmeklētājus. Un mēs bijām palikuši bez šī te magnēta, bet tad mēs sākām to visu no sākuma. Skatīties, kas mums ir, kas ir citām iestādēm un kā to visu var likt kopā," stāstīja pašvaldības aģentūras "Laura" direktora pienākumu izpildītāja Ilze Millere.

Plānots, ka ekspozīcijas apmeklētājiem būs iespēja arī pavērot, kā sudraba priekšmeti top, vai pašiem izmēģināt roku kā pagatavošanā, jo vecā rātsnama pagrabā arī turpmāk saimniekos rotkaļi, kas šo arodu apguvuši pie "Dzīvā sudraba muzeja" meistara Oļega Auzera.

Limbažniece Līga pirms pieciem gadiem sudraba muzejā nonākusi, lai praktizētos gida profesijā, tomēr galu galā šeit atradusi īsto aicinājumu un kļuvusi par juvelieri. Sākotnēji viņa domājusi doties savam skolotājam līdzi uz Rīgu, tomēr palikusi un iesaistījusies jaunās ekspozīcijas izveidē.  

"Tā ir iespēja arī man pašai sevi parādīt, iejusties arī skolotāja lomā, es pati varēšu mācīt tos cilvēkus. Arī mani darbi beidzot būs izstādīti. Tā kā tā ir ļoti liela iespēja arī man," sacīja juveliere Līga Krastiņa.

Mākslinieks Oļegs Auzers atzīst, ir prieks, gan par šo ekspozīciju, gan īpaši par saviem mācekļiem, kas te turpmāk darbosies:

"Ir patīkami redzēt viņu iekšējo vēlēšanos izaugt, tā ir ļoti liela platforma, kur viņi varētu šeit izmēģināt savus spēkus, likt kaut kādus jaunus mērķus,

un it sevišķi idejas ir ļoti daudz, ko šeit varētu apvienot - ir ezers, ir daba, blakus ir jūra, vecās celtnes, te ir plašums ļoti plašs, ko var realizēt.

"Sudraba Limbažu" stāsta veidošanā aicināti iesaistīties arī iedzīvotāji, piedāvājot izstādīšanai kādas savas īpašas sudrablietas, tāpat plānots ekspozīciju papildināt ar vēl vairākiem priekšmetiem no Limbažu muzeja. 
 

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti