Limbažnieku ilgais ceļš uz savu peldbaseinu – tagad projektu bremzē sūdzības par iepirkumu

Limbažniekiem un tuvākās apkārtnes cilvēkiem sapnis par savu peldbaseinu mērāms jau vismaz 10 garu garumā. Vēl pirms novada izveides notika pilsētnieku anketēšana par Limbažu attīstību, kur vairākums respondentu pirmajā vietā lika tieši peldbaseina būvniecību. Šogad tam atrasta nauda, un pagaidām būvniecību kavē tikai sūdzības par iepirkumu, pavēstīja laikraksta "Auseklis" redaktore Regīna Tamane.

2009.- 2010. gadā, piesaistot Norvēģijas finanšu instrumenta līdzekļus, tika izstrādāts skiču projekts Limbažu daudzfunkcionālajam sporta un veselības kompleksam. Tai pašā 2010. gadā tapa arī tehniskais projekts, un pēc tam visus gadus dažādās programmās gan saistībā ar Igaunijas partneriem, gan Krievijas tika meklēta iespēja piesaistīt finansējumu peldbaseina būvniecībai, bet nesekmīgi.

Vienu brīdi jau šķita, ka to varēs veikt ar Latvijas Olimpiskās komitejas atbalstu, pavīdēja cerība piesaistīt privātos investorus, bet atkal nekā.

Nu beidzot pašvaldība aktualizē baseina tehnisko projektu, samazinājusi savas prasības un sadūšojusies ņemt kredītu, uzsākot sarunas ar Valsts kasi. Baseina būvniecībai pašvaldība budžetā šogad paredzējusi nedaudz pāri pusmiljonam eiro, tikai jautājums – vai tiks šogad līdz tā tērēšanai.

Jau pērn decembrī izsludināja iepirkumu būvnieka izvēlei. Tā kā objekts ir komplicēts un būvniekiem gana iekārojams, iepirkuma laikā radās daudz neskaidrību un tika veikti 12 grozījumi gan baseina būvniecības, gan būvuzraudzības sadaļā. Trīs būvnieku piedāvājumi no astoņiem tika diskvalificēti kā nolikumam neatbilstoši.

12. aprīlī pašvaldības iepirkuma komisija no atlikušajiem izvēlējās lētāko – pilnsabiedrības SIA “Monum/UAB LitCon” piedāvājumu, kurš solīja peldbaseinu uzbūvēt par aptuveni 2,9 miljoniem bez pievienotās vērtības nodokļa.

Šo lēmumu apstrīdēja SIA “Abora”, un Iepirkuma uzraudzības birojs aizliedza slēgt līgumu ar “Monum”. Komisija izraudzījās “Aboru”, kuras piedāvājums uzcelt kompleksu bija nedaudz pāri trim miljoniem bez PVN, tas ir aptuveni par 150 000 dārgāks nekā “Monum”. Un nu birojam tika iesniegtas divas sūdzības. Šīs sūdzības iepirkuma uzraudzības birojā paredzēts izskatīt nākamnedēļ piektdien. Limbažniekiem atliek tikai gaidīt, kā beigsies šo būvfirmu juristu kaujas un kāds būs Iepirkumu uzraudzības biroja lēmums. 

Protams, Limbažos ir Lielezers, pārdesmit kilometru attālumā ir jūra, bet zināms taču, cik īsa ir Latvijas vasara. Turklāt skolēnu brīvlaikā nemācīsi peldētapmācību un ne šajos atklātajos ūdeņos. Pa dienu baseinā iecerēta peldēt mācīšana skolēniem, tostarp Salacgrīvas un Limbažu sporta skolas audzēkņiem. Peldbaseins varētu būt arī tas, kas dara Limbažus vēl simpātiskākus, lai izraudzītos tos kā dzīvesvietu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt