Limbažnieki iesaista «Ziedotāju aplī» arī novadniekus Rīgā

Satikties ideju autoriem, kuri vēlas kaut ko paliekošu paveikt savā novadā, un cilvēkiem, kuri šai idejai gatavi ziedot savus līdzekļus, – tāda ir labdarības pasākumu „Ziedotāju aplis” pamatdoma. Šī ziedojumu piesaistes forma aizsākusies Lielbritānijā un veiksmīgi darbojas jau 14 pasaules valstīs. Latvijā vieni no pirmajiem „Ziedotāju apļa” kustību aizsāka Limbažu novada fonds, un tagad ir jau notikuši 4 šādi pasākumi.

Trešdien „Ziedotāju aplī” limbažnieki vēlas iesaistīt arī tos savus novadniekus, kuri šobrīd dzīvo Rīgā.

Limbažu novada fonds ar “Ziedotāju apļa” palīdzību ir guvis atbalstu jau vairākām aktivitātēm, kuru ierosmes ir nākušas no pašiem vietējiem cilvēkiem, piemēram, tas ir bijis atbalsts sporta inventāra iegādei Puikulē un Lādezerā, Puikules muižas vēsturiskā parketa atjaunošanai, kā arī citām aktivitātēm.

Limbažnieki iesaista „Ziedotāju aplī” arī novadniekus RīgāGunta Matisone

  Limbažu novada fonda valdes priekšsēdētāja Spīdola Lielmane atzīst, ka šis ziedošanas veids mudina cilvēkus vairāk domāt par to, kā pašiem uzlabot vietējās kopienas dzīvi un apkārtējo vidi.

  “Kad es paskatos, tie iepriekšējie projekti, kas mums bija, bija tāds – ģimene uzstādīja karogu pie skolas, viņi to lieliski izdarīja, viņiem bija saziedots vairāk naudas, nekā viņi prasīja, par tiem 300 eiro, ko viņi bija prasījuši, un tagad viņi katru gadu ap šo karogu aprīko puķu stādījumus paši ar savu iniciatīvu, tā kā prieks par to,” stāsta Lielmane.

  Limbažu novada fonds ''Ziedotāju apļus'' jau ir organizējis gan pašos Limbažos, gan Lādezera skolā un arī Salacgrīvas un Alojas novados, bet tagad piedalīties "Ziedotāju aplī" aicināti arī bijušie novadnieki, kuri dzīvo Rīgā.

  “Šoreiz ir tādi lieli, nopietni projekti, un kādēļ gan ne, ka arī mūsu novadnieki pieliek savu plecu, tādēļ Rīgā, tur viņiem arī varbūt vieglāk tikt. Rīgā “Ziedotāju aplis” notiks Mūzikas akadēmijā, varētu teikt, ka mums ir tāds ļoti labs cilvēks, kas sadarbojas ar Limbažu novada fondu, tas ir Artis Sīmanis, viņš arī pirms gada uz savu dzimšanas dienu organizēja ziedošanas pasākumu, mēs ieguvām no viņa koncerta naudiņu talantīgo bērnu atbalsta fondā, un tagad viņš arī mums ir it kā tāds mazliet patrons,” saka Lielmane.

  Savu novadnieku – rīdzinieku atbalstu limbažnieki cer gūt trim iecerēm, divas no tām ir saistītas ar grāmatu izdošanu. Viena no grāmatām ir veltīta Limbažu un apkaimes vēsturei, bet otra vīru korim “Ziedonis” - „ Limbažu vīru dziesma trīs gadsimtos”, un tās autors ir kora dalībnieks Juris Bebrišs.

  “Ir apkopoti visi pieejamie materiāli, un tā iznāk, ka vīru korim Limbažos šogad varētu palikt 160 gadi, jo pirmais vīru koris, kas ir bijis, tas ir baltvāciešu, pēc tam piecus gadus vēlāk darbojās vīru koris, kas piedalījās Dikļu dziesmu svētkos. Es domāju, katram ir interesanti par savu pilsētu uzzināt kaut ko vairāk, šī grāmata tad arī būs tam veltīta,” stāsta Lielmane.

  Līdzekļi nepieciešami arī Limbažu baznīcas iecerei pilnībā atjaunot altārgleznu, pašas gleznas, kas ir valsts nozīmes kultūras piemineklis, restaurācija ir jau veikta, bet, kā stāsta draudzes pārstāve Ingrīda Briede, nepieciešams atjaunot arī tās rāmi.

  “Izpētot šo rāmi, izrādās viņš ir ar īsto zeltu, īsto sudrabu, un restauratore mums uzbūra jau acu priekšā tādu ainu, cik skaists šis rāmis izskatītos, ja arī viņu atjaunotu, ka tas lieliski izceltu gan altārgleznu, gan arī altāris tad būtu pilnībā tāds, kā mākslinieks viņu bija iecerējis tais tālajos gados. Un mēs ļoti priecājamies, ka Limbažu novada fonds mums arī devis iespēju piedalīties “Ziedotāju apļa” pasākumā, kur mēs varēsim novadniekus iepazīstināt ar šo savu sapni,” stāsta Briede.

  Trešdien plkst. 17  limbažnieki savus novadniekus gaidīs Rīgā, Mūzikas akadēmijā, bet, kā atzīst Spīdola Lielmane, tā vispirms būs novadnieku satikšanās, un ziedot var katrs pēc savām iespējām. Arī iepriekšējās reizes liecina, ka pat ar dažu eiro ziedošanu var savākt līdzekļus kādas idejas atbalstam.

  “Es neteikšu, ka tie ir turīgie cilvēki, tie ir tādi, kuriem patīk, ka tur kaut kas notiek, tur ir gan viens eiro, gan pieci, citreiz arī materiāli, citreiz ar kādu darbiņu palīdz, nu kā kurš var, bet ir arī tādi fonda atbalstītāji, kas vienmēr ziedo. Mēs esam priecīgi par katru ziedojumu,” saka Lielmane.

  Šonedēļ labdarības pasākums „Ziedotāju aplis” būs arī Alūksnē.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti