Likvidē Latvijas tirgū jaunas narkotiskās vielas - izotonitazēna - laboratoriju

Valsts policija 1. jūlijā, veicot izmeklēšanu kriminālprocesā, identificēja un pārtrauca organizētās grupas darbību, informēja policijā. Likumsargi konstatēja laboratoriju, kurā tika atrasta narkotiskā viela, kas satur izotonitazēnu. Saistībā ar notikušo tika aizturētas trīs personas.

Likumsargi šī gada jūlijā no nelegālās aprites izņēma 1,1 kilogramu izotonitazēnu saturošo vielu, kura aptuvenā vērtība tirgū ir 110 000 eiro. Izotonitazēna iedarbība uz cilvēka organismu ir spēcīgāka nekā heroīnam, un tā lietošanas sekas ir būtiskākas, smagākas un ilgtermiņa.

Policijas darbinieki, veicot izmeklēšanas darbības, aizturēja trīs personas –  1958., 1968. un 1972. gadā dzimušus vīriešus, kuri ieņēma vadošo lomu izotonitazēna izplatībai Latvijas teritorijā. Divas personas tika aizturētas laboratorijā, kurā nodarbojās ar izņemtās vielas fasēšanu un iepakošanu tālākai realizācijai, minētās personas iepriekš nav nonākuši policijas redzeslokā.

Savukārt trešā persona, kura, visticamāk, ir grupas organizators, iepriekš ir nonākusi policijas redzeslokā un ir sodīta par slepkavību sevišķi pastiprinātos apstākļos.

Persona ieslodzījumā pavadījusi deviņus gadus un tika atbrīvota 2017. gadā

“Cīņa ar narkotiskajām vielām ir viena no Valsts policijas prioritātēm.

Ņemot vērā, ka minētā viela tikai ienāk Latvijas tirgū un ir konstatēti tikai pieci izņemšanas gadījumi, ir svarīgi laikus identificēt un pārtraukt šīs vielas izplatību. Tāpēc aicinām iedzīvotājus būt atbildīgiem un aktīvi ziņot par narkotisko vielu tirdzniecības vietām, zvanot policijai pa tālruņa numuru 110,” komentēja Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Sozinovs.

Par notikušo uzsākts kriminālprocess par narkotisko un psihotropo vielu neatļautu iegādāšanos, glabāšanu, pārsūtīšanu realizācijas nolūkā un neatļautu realizēšanu, ja tā izdarīta lielos apmēros. Par šo noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz 15 gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Divām personām ir piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums, bet trešajai personai ar brīvības atņemšanu nesaistītais drošības līdzeklis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti